2017 Yılında İşe Başlayanlar Dikkat!

0

Hayata geçirilen istihdam seferberliği sonucunda yapılan düzenlemelere göre 2017 yılında işe başlayanlar için 773 lira teşvik ücreti verilecek. 

Darbe girişimi, terör saldırıları, dış ülkelerle yaşanan sorunlar ve niceleri üst üste geldiği zaman ekonomik sıkıntılar baş göstermeye başladı. Bu süreç içerisinde ekonominin en büyük düşmanının işsizlik olduğu belirlendi. İşsizlik verilerinin her geçen gün biraz daha büyümesinin ardından ekonomiye verdiği zararında aynı oranda büyüdüğü belirlendi. Bu durumun üstesinden gelebilmek adına işsizlik verilerinin düşürülmesine ve bu oranın küçültülmesine karar verildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son açıklamaların ardından istihdam seferberliğinin başlatılması, işsizliğin son bulması için özel ve kamu sektörüne yönelik önemli çağrılarda bulunuldu. Bu çağrıların yapılmasının ardından işverenlerin ülke ekonomisine destek olmak ve sorunların üstesinden gelmek için yapılan çağrılara olumlu olarak yanıt verdikleri belirlenmişti. Tüm bunların ardından beklenmedik bir şekilde artan istihdam oranları ekonominin bir anlamda canlanmasını sağladığı için büyük önem taşımaktadır. İstihdam oranları artırılırken tüm yükün işverenlerin omzuna verilmesini engellemek için hükümet tarafından da işe alımlar karşısında işverene çeşitli teşvikler sunmaya başladı. 2017 yılının Şubat ayından itibaren İŞKUR’a kayıtlı olan ve son 3 aydır işsiz olanları işe almış olan işverenlerin maddi anlamda belini büken sigorta primi, gelir vergisi ve damga vergisi gibi ödemeleri yapmayacağı ortaya çıktı. 

Yapılan son düzenlemelerin ardından istihdamı artırmak için işe aldığı her bir kişi için devlet tarafından işverene verilen teşvik miktarının 773 lira olduğu belirlendi. Bu süreç içerisinde istihdam oranlarının artırılması, işe alımları desteklemek için devlet tarafından da önemli destekler veriliyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın