Ana SayfaEkonomiFransız PSA Gözünü Türkiye’ye Çevirdi

Fransız PSA Gözünü Türkiye’ye Çevirdi
F

-

Opel’in Yeni Sahibi PSA “Türkiye’ye yatırıma sıcak bakıyoruz”

Son haftalarda gündemi meşgul eden konular arasında yer alan Opel’in satılma sürecinde, markanın yeni sahibi resmen Fransız PSA Grubu oldu. Şirket bu dev satış ardından yeni yatırımlar için ülke arayışına başladı. Yatırım için Türkiye’ye işaret eden Peugeot CEO’su, “Yatırıma sıcak bakıyoruz” dedi.

Şirketin bir süredir Türkiye pazarını mercek altına aldığı biliniyordu. Peugeot CEO’sunun yaptığı bu açıklama ise yeni yatırımın hayata geçebileceğinin sinyalini verdi. Yatırıma karar vermeleri halinde üretim merkezi tesisinin sekiz ayda tamamlanabileceğini belirten Peugeot CEO’su, kısa vadede yatırım yapabileceklerini açıkladı.

Bölgede markanın satışını yapan şirketlerin Türkiye’de bir yatırım beklentisi içerisinde olduklarını kaydeden Peugeot CEO’su, şirket yönetiminin yatırımı onaylaması gerektiğine işaret ederek, “Onayın verilmesi halinde bizler çalışmalarımıza hemen başlarız. Sekiz ayda da üretim merkezini üretime dahil ederiz” şeklinde konuştu.

Peugeot CEO’su, Peugeot markasının yıllık satışı hakkında da konuştu. CEO hedeflerinin yıllık bazda iki milyon adet araç satışı olduğunu belirtti. Şirket bu miktarın yaklaşık yüzde 50’lik bölümünü Avrupa ülkelerine göndermeyi ön görüyor.

Bu kapsamda bir değerlendirme yapıldığında şirket için Türkiye’nin önemi daha net olarak anlaşılıyor. Şirkette bunun planlarını yaparak ilerleyen dönemlerde Türkiye’ye yönelik planlarını rafa kaldırmıyor.

Fransız PSA Grubu, son olarak Minicargo Projesi kapsamında Tofaş ile ortak üretime geçmeye karar vermişti. Bir süre sonra şirket karar değiştirerek projeden çekildiğini açıklamıştı.

Peugeot CEO’su açıklamasında Opel’in satın alındığına şirketlerin birleştirilmediğine de vurgu yaptı. “Bu nedenle iki marka arasında rekabet devam edecek. Her iki markada satışlarını arttırmak için elinde geleni yapacak” şeklinde konuştu. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol