Çin’de Mobil İnternet Bedava!

0

Çin’de Mobil İnternette Yeni Döneme Giriyor

Çinliler artık internette ücretsiz döneme geçecek. Ülkedeki 3 servis sağlayıcı şirket anlaştı. Ortak noktada birleşen 3 internet sağlayıcı şirket, mobil internetten ücret almamaya karar verdi. Ücretsiz internet uygulamasının 1 Ekim 2017 tarihi itibari ile hayata geçeceği açıklandı. Bu tarihin Çin Halk Cumhuriyeti için özel bir anlamı bulunuyor. 1 Ekim 2017’de Çin kuruluşunun 68. yılını kutlamaya hazırlanıyor.

3 ŞİRKET ANLAŞMA SAĞLADI

Çin Birleşik Şebeke İletişim Grubu, Çin Mobil İletişim ve Telekomünikasyon Şirketi akıllı cihazlardan internet ücreti almama kararını verdi. Ekim ayından itibaren mobil cihazlarda kullanılan internetten ücret alınmayacağı ilan edildi.

Çin’deki en büyük servis sağlayıcıları arasında gösterilen Çin Mobil İletişim konuyla ilgili bilgiler aktardı. Şirketin yönetim kurulu başkanı Li Yue tarafından yapılan açıklamada, ülke içindeki internet dolaşımlarının şirkete getirisinin yüzde sekiz ile on arasında olduğu kaydedildi. Bu gelirinden fedakârlık yapan şirket, sektörel bazda çalışmaların artacağı görüşünü savundu. Çin Mobil İletişim kendi bölgesini kapsayan alanda yenileme çalışmaları yapacağının da sinyalini verdi.

Çin Birleşik Şebeke İletişim Grubu ise alınan kararın internet kullanımının artacağı yönünde görüş bildirdi. Bu kapsamda kullanıcılara daha hızlı internet ve kaliteli internet hizmeti sağlamak adını şirket yeni projeler üretecek.

Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığınca yapılan açıklamada, alınan kararın sektörde önemli bir gelişme olduğuna değinildi. Bakanlık olarak mobil internet kullanımındaki ücretlendirmeye son vereceklerini bildiren Bakanlık Yardımcısı Chen Zhaoxiong, tarifelerde düzenlemeye gidileceğinin altını çizerek; doğru olan her rekabetin bakanlıkça destekleneceğini ifade etti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın