Ekonomi Borsa Negatif Seyrine Devam Ediyor

Borsa Negatif Seyrine Devam Ediyor

Son Güncelleme:

Türkiye Hisse Senedi Piyasaları Değer Kaybetti

Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın dördüncü işlem gününde küresel piyasalarda artan faiz ve dövizlerin etkisi ile gerileyerek düşüşünü üçüncü güne taşıdı. Borsanın düşüşünde Toptan Satış & Perakende Ticaret, Teknoloji ve Nakliye sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da Perşembe günü BİST 100 Endeksi güne düşüşle başlarken gün içerisinde en yüksek 89.493,67 puanı ve en düşük 88.648,56 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın dördüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,54 değer kaybı ile 89.002,56 puanda tamamladı. Ayrıca haftanın dördüncü işlem gününde BİST 100 Endeksi 482,33 puan azalırken endeksin işlem hacmi 3,8 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Perşembe günü Bankacılık Endeksi yüzde 0,96 değer kaybederken Holding Endeksi yüzde 0,39 değer kazandı. Haftanın dördüncü işlem gününde yüzde 2,75 değer kazanan KOBİ Sanayi Endeksi günün en çok kazandıran gösterge endeksi olurken yüzde 1,69 değer kaybeden İnşaat Endeksi günün en çok değer kaybeden gösterge endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da Perşembe günü 166 hisse senedi değer kazanırken 172 hisse senedi günü değer kaybı ile tamamladı ve 68 adet hisse senedinin değerinde değişme olmadı.

Haftanın dördüncü işlem gününde BİST 100 altında işlem gören Turcas Petrol A.Ş. yüzde 6,59 değer kazanarak günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken yüzde 4,67 değer kaybeden Otokar günün en çok gerileyen şirket hissesi oldu. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler