Ana SayfaEkonomiKurdaki Dalgalanmaları Ciddiye Almayın Açıklaması

Kurdaki Dalgalanmaları Ciddiye Almayın Açıklaması
K

-

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli kurdaki dalgalanmaların geçici olduğunu ve ciddiye alınmaması gerektiğini belirtti. 

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli katılmış olduğu bir toplantıda ekonomiye dair bazı önemli değerlendirmelerde bulunurken yapmış olduğu açıklamalarda son derece dikkat çekti. Bunun ardından kurda meydana gelen son dönemlerdeki dalgalanmaların geçen aylara göre bir kıyasının yapıldığı zaman azaldığının ortaya konulması dikkatlerden kaçmadı. Bu durumun yapılan ekonomik önlemlerin ve çalışmaların piyasalarda işe yaradığını ve bir rahatlamanın meydana geldiğini ortaya koymuş oldu. 

Dolarda son birkaç zamandır bir yükseliş eğilimi tekrar yaşanmaya başladı. Bu durum vatandaşları ekonomide yaşanacak dalgalanma konusunda tekrar endişeye düşürürken Şubat ayının başlarındaki kur değerinin aşıldığı görüldü. Doların tekrar rekor seviyelere doğru ulaşmasından endişe edilirken konu hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli durumun aslında geçici olduğunu savundu. Yapmış olduğu açıklamalarda ‘Yakın zaman içerisinde alınan önlemlerin ve yapılan düzenlemelerin etkisini daha iyi göstermelerinin ardından para piyasalarındaki dalgalanmaların boyunun ve şiddetinin önemli ölçüde azalacağını biliyoruz. Günlük olarak bazı artışlar olabilir. ama bunların geçici olduğunu söyleyebilirim. Kurdaki dalgalanma piyasa şartlarından dolayı ortaya çıkıyor. Son günlerde meydana gelen bu dalgalanmaların normal olduğunu belirtelim. Bu artışlar ciddiye alınmasın’ ifadelerini kullandı. 

Son zamanlarda çeşitli tartışmalara neden olan ve 460 bin KOBİ’ye verilecek olan kredi hakkında konuşan Başbakan Yardımcısı bu durumda verilmesi planlanan bütçenin bütçe dengeleri içerisinde oluşturulduğunu ve bütçe dengelerinde herhangi bir şekilde bozulmanın yaşanmayacağının bilinmesi gerektiği ifade edildi. İstihdam verileri hakkında da konuşurken bu konuda önemli rakamlara ulaşıldığını ifade etti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol