Anasayfa Ekonomi Dijital Bankacılıkta “Garanti” Lider

Dijital Bankacılıkta “Garanti” Lider

Garanti’nin Dijital Bankacılıktaki Payı Yüzde 24!

Türkiye’nin lider bankası Garanti’nin sektörden aldığı pay yüzde 12 seviyelerine yükseldi. Bankanın dijital bankacılıktaki payının ise yüzde 24 olduğu açıklandı. Açıklamayı yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, yıllık bazda bankanın yaklaşık 135 milyon dolarlık yatırımı hayata geçirdiğini kaydetti.

Genel Müdür Erbil bankacılık işlemlerinde Garanti’ye ait verileri de paylaştı. Bu kapsamda dijital bankacılık işlemlerinde 4 işlemden bir tanesinin bankalarına ait olduğunu belirten Erbil, bu rakamın ciddi bir başarı olduğunu söyledi.

Erbil açıklamasında bankanın Pazar payına dair bilgileri de aktardı. Fuat Erbil pazardaki paylarının yüzde 12’lik oranda olduğuna vurgu yaptı. “Dijital bankacılıktaki payımızı yüzde 24’lük orana yükseltmeyi başardık” diyen Erbil, yatırımlara devam edeceklerinin sinyalini verdi.

“Garanti Bankası her yıl yazılım ve donanıma 135 milyon dolarlık yatırım yapıyor” şeklinde konuşan Erbil, başarılarının arkasında gelişim ve yeniliklerin öneminin olduğunu belirtti.

20 yıldır dijital bankacılık alanında faaliyet gösterdiklerini de söyleyen genel Müdür Fuat Erbil, “internet bankacılığına giriş yaptığımızda arama motoru Google bile henüz yoktu” dedi.

Garanti Bankası bu kapsamda hem ilklerin hem de uygulamaları geliştiren banka olarak dikkatleri her zaman üzerine topladı. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bankanın şu anda beş milyonun üzerinde dijital müşterisi bulunuyor. Bunun yanı sıra bankanın mobil servisini kullanan müşteri sayısı ise 3,9 milyon civarında kayda geçti.

Bankanın Dijital Bankacılıktaki sorumlu müdürü açıklamasında, nakit işlemler haricindeki diğer işlemlerin yüzde 92’lik kısmının dijital bankacılık kanalıyla yapıldığının altını çizdi. Banka müşterilerinin kredi ihtiyaçları içinde bu alandan yararlandığını ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “Bu oranda tüm kredi işlemleri içerisinde yüzde 45’lik bir yer alıyor” şeklinde konuştu. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

3 × 1 =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,784BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,043TakipçilerTakip Et
12TakipçilerTakip Et
2,563TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler