Gündem Umreye Gitmek İsteyenlere Büyük Müjde!

Umreye Gitmek İsteyenlere Büyük Müjde!

Son Güncelleme:

Yapılan son düzenlemelerle birlikte Umre’ye gitmek isteyen Türkler vize başvurularını internet üzerinden kolaylıkla yapabilecekler. 

Her yıl binlerce Türk vatandaşının kutsal toprakları ziyaret etmek ve ibadet etmek için Umre ziyaretleri yaptıkları biliniyor. İmkanların gelişmesi ile birlikte bu rakamın her geçen yıl biraz daha arttığı biliniyor. Hac gibi kura sırası beklemeye gerek kalmadan gerekli maddi imkanları sağlayarak yapılan ziyaretler pek çok kişinin daha çok tercih ettiği bir durum olarak ifade edildiği için bu konuda verilen hizmetler her geçen yıl biraz daha artırılmaya başlandı. Bu süreç içerisinde umre ziyaretini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek adına gerekli vize başvurularının önceden tamamlanması gerekiyor. 

Vize başvuruları için umre’ye gitmek isteyen vatandaşların daha önceki dönemlerde konsolosluklarda ve resmi dairelerde uzun süre sıra bekledikleri tespit edilmişti. Bu durumun önüne geçebilmek adına hükümet tarafından da kolaylık sağlamak adına çeşitli görüşmeler sağlanıyordu. Bu görüşmelerin ardından vatandaşlara büyük bir kolaylık sunuldu. Artık resmi dairelerde günlerce sıra bekleme ve pek çok prosedürü dışarıda hazırlamaya son verebilmek adına internetten yapılacak başvurular yeterli olacak. İnternetten yapılacak olan vize başvuruların ardından sonuçların yine internet üzerinden bildirilmesi bekleniyor. 

Suud hükümeti ile karşılıklı olarak bir süredir yapılan görüşmelerin bu konuda sonuç verdiği açıklandı. Verilen bu hakkın Türkiye, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya ve Bangladeş ülkelerine özel olduğu açıklandı. Eskiden sistem vatandaşlar için yorucu pek çok işlemi de içerisinde barındırıyordu. Umre ziyaretleri için konsolosluğa bizzat başvuruda bulunmak gerekiyordu. Eksik evrakların tamamlanmasının ardından bildirmek için tekrar konsolosluğa gidiliyordu. Alınan yeni karar sonrasında tüm bu eziyet verici işlemlerin son bulduğu açıklandı. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,406BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,643TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,526TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler