Ana SayfaEkonomiOSB’ler Binlerce Kişiye İstihdam Sağlayacak

OSB’ler Binlerce Kişiye İstihdam Sağlayacak
O

-

Ülke genelinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile başlatılan istihdam seferberliğinde her geçen gün farklı sektörlerden olumlu sonuçlar gelmeye devam ediyor. Organize Sanayi Bölgeleri’nde istihdam politikalarını desteklemek için gereken çalışmaların yürütüldüğünü, vatandaşlara modern ve sağlıklı ortamlarda çalışma ortamı sunmayı ve sanayileşmede dengeli dağılımı hedeflediklerini ve bu sayede şehirlerde düzenli kentleşmeyi gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 2023 yılına bu hedeflere ulaşmak için bakanlık olarak özverili çalıştıklarını, sanayide teknolojiye dayalı yeniliklerin her geçen gün arttığını söyledi. Yüksek teknoloji ile verimli ve çevreye duyarlı yüksek katma değerli üretim için çabalandığını belirten Özlü, bu hedeflerin gerçekleşmesinde OSB’lerin çok önemli olduğunu bu yatırım alanlarının değerlendirilmesinin de önemli olduğunu söyledi.

Boş Parsellerin Tahsisi

OSB’ler hakkında önemli açıklamalarda bulunan Özlü, şimdiye kadar Marmara’da 84, Karadeniz ve İç Anadolu’da 50, Ege’de 49, Akdeniz’de 24, Güneydoğu Anadolu’da 22 ve Doğu Anadolu’da 19 olmak üzere ülke genelinde toplam 298 OSB’ye tüzel kişilik kazandırıldığını ve bu şekilde 49 bin 971 parselde üretime geçilerek yaklaşık olarak 1 milyon 665 bin kişiye istihdam sağlandığını söyledi. Söz konusu bölgelerde halen boş parsellerin olduğunu belirten Özlü, bu boş parsellerin tahsisinin yapılması sonucunda üretime geçileceğini ve istihdam sayısının da böylelikle 2 milyon 200 bin kişiye ulaşacağını söyledi.

18 Bin Yeni İstihdam

Bakanlığın 2017 yılı yatırım programı hakkında bilgi veren Özlü, bu yıl içerisinde 7 OSB projesin daha hayata geçeceğini, projelerin tamamlanması ile ülke genelinde 18 bin yeni istihdam sağlanacağını söyledi. Özlü OSB projeleri için 318 milyon liralık kaynak ayrıldığını sözlerine ekledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol