Ana SayfaEkonomiAğbal: KDV Kanununda Köklü Değişiklik Gerekiyor

Ağbal: KDV Kanununda Köklü Değişiklik Gerekiyor
A

-

MÜSİAD’ın 95. Genel İdare Kurulu Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, yaptığı konuşmada ekonomi politikalarının merkezinde kalkınma, büyüme ve refahın olduğunu bu konudaki çalışmaların her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi. 14 yıllık zaman dilimi içerisinde ülke için ciddi yatırımlar gerçekleştirildiğini belirten Ağbal, amacın Türkiye’nin büyümesi gelişmesi olduğunun altını çizdi.

İstihdam ve İhracata Tam Destek

14 yıldır hükümetin ülke için çalışmalarını devam ettirdiğini belirten Ağbal, son 1 yıllık çalışmalara bakıldığında istihdam, yatırım ve ihracat alanında vatandaşlara tam destek verdiklerini bu konuda yeni kanun düzenlemelerinin yürürlüğe girdiğini, maliye politikası olarak ekonomik istikrara destek verildiğini söyledi.

Vergi Usul Kanunu

Kayıtlı ekonomiye destek olmak için işlem maliyetlerinin de aşağıya çekilmesi için gerekli işlemlerin yapıldığını belirten Ağbal, piyasada rekabet eşitsizliğine neden olan vergi uygulamalarının ortadan kaldırılması için gerekli işlemlerin yapıldığını, vergiye gönüllü uyum adı verilen programlara destek olacak düzenlemenin de hayata geçirildiğini, bundan sonra da çalışmaların devam edeceğini belirtti.

KDV’de Köklü Değişiklik

KDV kanununa önem verdiklerini ve mükelleflerin bu konudaki düşüncelerini dikkate aldıklarını belirten Ağbal, son 1 yıllık zaman dilimi içerisinde bu konuda şikayetlerin arttığını kimsenin KDV’den memnun olmadığını, herkesin KDV oranlarından şikayetçi olduğunu söyledi. Mükelleflerin genelde KDV hakkında oranların aşağı çekilmesi, iade sürelerinin kısaltılması ve kargaşanın ortadan kaldırılması yönünde talepler ile geldiğini belirten Ağbal, 1985 yılında beri yürürlükte olan KDV kanununda köklü değişikliklerin yapılması gerektiğini vatandaşları bu konuda sıkıntıda bırakmak istemediklerini gereken işlemlerin en kısa sürede başlatılacağını söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol