Teknoloji Devi Şirket İflas Etti

0

Dünyaca ünlü pil teknolojilerini geliştirmek için kurulan Aquon isimli şirketin iflas ettiği açıklandı.

ABD’nin ünlü teknoloji patronu olarak ifade edilen Bill Gates bir süre önce büyük bir yatırım yaparak pil teknolojilerinin geliştirilmesi adına bir şirket kurmuştu. Yeni pil teknolojilerinin geliştirilmesi ve bu konuda önemli üretimlerin yapılması için kurulan şirkete harcanan yatırım miktarı dikkat çekerken konu hakkında yapılan son açıklamalara göre piyasada şirketin oldukça fazla dikkat çektiği ve büyük umutların beslendiği ifade edilmişti.

Aquion ismi verilen şirket uzun zamandır gelişmiş olan pil teknolojileri hakkında önemli çalışmalar yapmaya başladı. Bu çalışmalarla birlikte büyük bir teknolojik fark yaratarak küresel anlamda konu hakkında öne geçmesi bekleniyordu. Şirketin şimdiye kadar 190 milyon dolardan fazla yatırım aldığı ve bu konuda büyük beklentilerin olduğu açıklanmıştı. Ancak şirketten beklenmedik üzücü bir açıklama gelirken bu süreç içerisinde yeni yatırımlar yapması beklenirken şirketin iflas ettiği açıklandı. Şirketin CEO’su tarafından konu hakkında yapılan açıklamaların ardından şirketin neden beklenilen etkiyi yaratmadığı ve iflas ettiği açıklandı. Pil teknolojisi üzerinde çalışmanın diğer teknolojik yeniliklere göre oldukça zor olduğu ifade edilirken bu süreç içerisinde şirketin elinden gelen tüm gayreti gösterdikleri belirlendi. 

Pil teknolojisinin geliştirilmesinin aynı zamanda süre isteyen bir durum olduğu açıklanırken sürenin yanı sıra pahalı bir teknoloji olduğuna da vurgu yapıldı. Tüm bu maddeler birleştiği zaman pil teknolojisi üretimi yapan şirketin piyasalarda tutunamadığını açıkladılar. Yapılan tüm önlemlere rağmen şirketin iflas etmesinin engellenemediği açıklandı. Piyasalarda beklentiler büyükken böyle bir haber gelmesi üzücü bir durum olarak karşılandı. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın