Gündem 18 Bin Kişiye Daha İş İmkanı Geliyor

18 Bin Kişiye Daha İş İmkanı Geliyor

Son Güncelleme:

Yapılan düzenlemeler sonrasında 18 bin kişiye daha iş imkanı sağlayacak olan 7 organize bölgesinin geldiği müjdesi verildi. 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü katılmış olduğu bir toplantı sonrasında işsizlik verileri ve yeni iş imkanlarının geliştirilmesi gibi önemli konularda açıklamalarda bulundu. İşsizliğin ortadan kaldırılması için hükümet tarafından yapılan çalışmalarla durumun sürekli olarak desteklendiği ifade edilirken yeni bir müjde daha verildi. 18 bin kişiye daha iş imkanının sağlanacağı yeni bir düzenlemenin geldiği ifade edildi. 

OSB kurulumunun desteklenmesi ve sayılarının sürekli olarak artırılması aynı zamanda işsizlik verilerine de olumlu katkı sağlarken yeni merkezlerin kurulacağı müjdesi verildi. Yapılacak olan cazibe merkezlerinin harekete geçirilmesi ile birlikte önemli bir kalkınma sağlanırken bu süreç içerisinde kişilere daha modern ve daha gelişmiş imkanlar içerisinde çalışma imkanının sunulduğu açıklandı. Sanayileşmenin önemli olduğunu günümüzde kurulan merkezlerle birlikte 2023 yılına kadar bu durumun en yüksek seviyeye çıkarılmasının planlandığı açıklandı. Bu sayede en yüksek teknolojiye ve en yük verimlilik seviyesine ulaştırılması beklenen çalışmalar sonrasında işsizlik verilerinin gözle görülür bir biçimde düşürülmesinin planlandığı açıklandı. 

Yapılan birçok düzenlemenin ardından şimdiye kadar 298 adet OSB’nin ülkeye kazandırıldığı belirtildi. Bu merkezlerde 1 milyon 665 bin kişiye iş imkanı sağlanırken istihdam verilerine oldukça iyi bir katkı sağladığı da belirlenenler arasında yer alıyor. Son zamanlarda yapılan görüşmelerin ardından bu merkezlere 7 OSB’nin daha kazandırılmasının gerekli olduğu ve bu konu hakkında çalışmalara başlandığı belirtildi. Boş parsellerinde üretime geçmesi sonrasında 18 bin yeni kişiye daha iş imkanının yanı sıra istihdam verilerinin 2 milyon 200 bin kişiye ulaşması planlanıyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,407BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler