Ana SayfaGündem18 Bin Kişiye Daha İş İmkanı Geliyor

18 Bin Kişiye Daha İş İmkanı Geliyor
1

-

Yapılan düzenlemeler sonrasında 18 bin kişiye daha iş imkanı sağlayacak olan 7 organize bölgesinin geldiği müjdesi verildi. 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü katılmış olduğu bir toplantı sonrasında işsizlik verileri ve yeni iş imkanlarının geliştirilmesi gibi önemli konularda açıklamalarda bulundu. İşsizliğin ortadan kaldırılması için hükümet tarafından yapılan çalışmalarla durumun sürekli olarak desteklendiği ifade edilirken yeni bir müjde daha verildi. 18 bin kişiye daha iş imkanının sağlanacağı yeni bir düzenlemenin geldiği ifade edildi. 

OSB kurulumunun desteklenmesi ve sayılarının sürekli olarak artırılması aynı zamanda işsizlik verilerine de olumlu katkı sağlarken yeni merkezlerin kurulacağı müjdesi verildi. Yapılacak olan cazibe merkezlerinin harekete geçirilmesi ile birlikte önemli bir kalkınma sağlanırken bu süreç içerisinde kişilere daha modern ve daha gelişmiş imkanlar içerisinde çalışma imkanının sunulduğu açıklandı. Sanayileşmenin önemli olduğunu günümüzde kurulan merkezlerle birlikte 2023 yılına kadar bu durumun en yüksek seviyeye çıkarılmasının planlandığı açıklandı. Bu sayede en yüksek teknolojiye ve en yük verimlilik seviyesine ulaştırılması beklenen çalışmalar sonrasında işsizlik verilerinin gözle görülür bir biçimde düşürülmesinin planlandığı açıklandı. 

Yapılan birçok düzenlemenin ardından şimdiye kadar 298 adet OSB’nin ülkeye kazandırıldığı belirtildi. Bu merkezlerde 1 milyon 665 bin kişiye iş imkanı sağlanırken istihdam verilerine oldukça iyi bir katkı sağladığı da belirlenenler arasında yer alıyor. Son zamanlarda yapılan görüşmelerin ardından bu merkezlere 7 OSB’nin daha kazandırılmasının gerekli olduğu ve bu konu hakkında çalışmalara başlandığı belirtildi. Boş parsellerinde üretime geçmesi sonrasında 18 bin yeni kişiye daha iş imkanının yanı sıra istihdam verilerinin 2 milyon 200 bin kişiye ulaşması planlanıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol