Gündem Bakan 11 Müjdeyi Birden Açıkladı

Bakan 11 Müjdeyi Birden Açıkladı

Son Güncelleme:

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu katılmış olduğu programda gündemi ve ekonomiyi etkileyecek 11 müjdeyi birden açıklıyor. 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu dün katılmış olduğu bir program sırasında birçok kişiyi yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulunurken pek çok yeni müjdeyi de vatandaşlarla paylaştı. Katılmış olduğu toplantıya 10 farklı aileye gelir getirici türden, 6 farklı aileye ise Orköy sertifikasını vererek konu hakkında bazı açıklamalar yaptı. Toplantının ardından gündeme ilişkin bazı soruları yanıtlamayı ihmal etmedi. Bu süreç içerisinde hükümet tarafından alınan bazı kararların müjdesini verdi. 

Katılmış olduğu ödül töreni toplantısının ardından Tire’ye geçen Veysel Eroğlu bölgede inşa edilecek yeni bir yatırımın temelini attı. Tire’de inşa edilmesi planlanan 1.6 milyon lira yatırım bedeline sahip olan Tire Sarılar Mahallesi Künk Deresi Taşkın Koruma tesisinin yapılması için gerekli temellerin atılması konusunda ilk adımı atmış oldu. Temel atma töreninde yapılacak olan yeni projenin bölgeye olan katkılarından bahsederken bölgenin gelişimine katkı sağlamasının ve pek çok sorunun üstesinden gelmesinin planlandığı açıklandı. Burada da katılmış olduğu programda 10 aileye gelir getirici tür, 6 aileye ise Orköy sertifikalarının dağıtımını gerçekleştirmek üzere sertifika dağıtım törenine katıldı. 

Bakan Eroğlu’nun yakın zaman içerisinde yatırım yapılmış ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlaması beklenen 11 yeni projeyi daha açıklaması planlanıyor. Bu müjdelerin açıklanmasının ardından sadece son 5 yılda İzmir ilini ilgilendiren 94 müjdenin verildiği ve 1 milyar 330 milyon liralık bir yatırımın sağlandığı açıklandı. Bu müjdeler arasında Bergama Mucalı Barajı, Kemalpaşa Yiğitler Barajı, Ödemiş Rahmanlar Barajı Sulaması, fidan üretimi ve dikimi, gelirleri artırmak amacıyla gerçekleştirilen ağaçların dikimi, orman köylüleri için kredi desteği, meteoroloji gözlem istasyonları yer alıyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,407BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler