Ana SayfaGündemİhracat Yapan Ödüllendirilecek

İhracat Yapan Ödüllendirilecek

-

Başbakan Yardımcısı Mehmet şimşek tarafından ihracat konusunda yapılan çarpıcı açıklamalar dikkat çekerken yeni teşviklerinde geleceği özellikle ifade edildi. 

Eskişehir’de geçtiğimiz günlerde iş adamları ile buluşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu. Ekonomide meydana gelen derin çatlakların giderilmesi adına atılan adımların ardından ülke içerisinde büyük bir seferberlik çalışmasının başlatıldığını açıkladı. Özellikle istihdam verilerini artırmak için istihdam seferberliğinin başlatılması duruma verilen en büyük örnekler içerisinde yer alabilir. İkinci seferberlik ekonomik verilerin iyileştirilmesi için yapılacak yatırımların artırılması sonrasında yatırım seferberliği olarak yer alıyor. Üçünü seferberlik ise ihracat seferberliği olarak açıklanırken son seferberliğin reform seferberliği olduğunu açıkladı. 

Ticaret verilerini artırmak ekonomiyi canlandırmak için özellikle ihracat seferberliği üzerinde duran Mehmet Şimşek bu konuda önemli açıklamalarda bulundu. İş talep sisteminin Türkiye için oldukça önemli olduğuna dikkat çekerken merkez olarak alındığına özellikle dikkat çekildi. Bu süreç içerisinde ekonomide yaşanan sıkıntılara rağmen kar marjı incelendiği zaman daha önceki dönemlere göre iyi seviyede olduğu da özellikle belirtildi. Konu hakkında iş adamlarına seslenen Mehmet Şimşek her ne olursa olsun ihracatı ikinci plana atmanın ülkeye herhangi bir faydasının olmayacağını özellikle belirtti. 

İhracat seferberliğinin artırılması ve bu konuda yapılan çalışmaların artırılması için yeni düzenlemelerin de devlet tarafından hayata geçirildiğini belirtirken bu konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Artık kaynakların sadece Eximbank üzerinden değil tüm bankalar üzerinden verildiğine dikkat çekerken ilerleyen dönemlerde bu konuda yeni çalışmaların yapılacağını ve sermayelerin artırılacağını özellikle belirtti. Son zamanlarda uzun süredir tartışılan pasaport meselesi masaya yatırıldı. İhracat yapanların ödüllendirilmeye devam edileceği özellikle açıklandı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,357TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol