10 Bin Liralık Su Faturası Şaşırttı

0

Denizli’de bakkallık yapan bir esnafa ay sonunda gelen 10 bin liralık su faturası büyük şaşkınlığa neden oldu. 

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde uzun yıllardan bu yana bakkal olarak çalışan Salih Satılmış isimli vatandaş ay sonunda gelen fatura ile büyük şaşkınlık yaşadı. Şubat ayı su faturasını eline aldığı zaman inanamayan vatandaşa bir aylık fatura bedeli olarak 10 bin liralık borç geldi. Borcun kendisine ait olmadığını ve bu konuda bir hata olduğunu ifade ederken yetkililer tarafından icra işlemlerinin başlatılmaması için borcun ödenmesi gerektiği konusunda bazı uyarılar yapıldı. 

Salih Satılmış isimli vatandaş kiraya vermiş oldukları dairenin su faturası ile büyük bir şaşkınlık yaşadılar. Daha önceki dönemlerde kullanılmadığı için sadece 10 ile 15 lira arasında bir fatura gelirken son olarak 10 bin liralık fatura adeta soğuk duş etkisi yarattı. Durumun içerisinde bir terslik olduğunun belirlenmesi için son beş yıl içerisinde ödemiş olduğu su faturalarının bedellerini çıkarırken şimdiye kadar en çok 69 lira fatura ödemesi şaşkınlığa neden oldu. Gelen faturanın su sayacında meydana gelen bir hatadan dolayı kaynaklandığını düşündüğünden dolayı zaman kaybetmeden yetkili birimlere gerekli şikayetlerde bulundu. Ancak günlerce uğraşıp yapmış olduğu şikayetlerden herhangi bir yanıt alamadı. 

Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda haciz ve icra işlemlerinin başlatılmaması için bu paranın ödenmesi gerektiğini belirtti. Bunun ardından karısının  hesabından çekmiş olduğu para ile faturayı ödedi. Ancak bu durumun normal olmadığını ve bir hata olduğunu düşünen vatandaşın Tüketici haklarına başvuracağı ve bu konu hakkında hukuki sürecin başlatılacağını açıklaması dikkat çekti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın