Gündem Kültür Sanatta KDV İndirimi Geliyor

Kültür Sanatta KDV İndirimi Geliyor

Son Güncelleme:

28 yıl sonra Kültür Şurasının gerçekleştirilmesinin ardından kültür ve sanatta KDV indirimine gidilmesine karar verildi. 

28 yıl aranın ardından geçtiğimiz günlerde ikinci Kültür Şurası gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın katılımı ile gerçekleşen toplantı ile birlikte yeni kararların alındığı açıklandı. Kültür ve sanatın geliştirilmesi için öncelikli olarak bu konuda ayrılan bütçenin artırılması sonrasında bu konuda alınan KDV’lerde bir indirime gidilmesine karar verildi. Bu sürecin başlatılması için konu hakkındaki gerekli önerilerin bu hafta içerisinde Bakanlar Kurulu’na iletilmesinin beklendiği açıklandı. 

Nabi Avcı tarafından konu hakkında yapılan açıklamaların ardından şuan yüzde 55 seviyelerinde olan Bakanlık bütçesinin gerekli görüşmelerin yapılmasının ardından artırılmasının planlandığı açıklandı. Bütçenin uzun zamandır aynı seviyede olması bu konu hakkında yeni bir düzenlemenin yapılmasının gerekli olduğunu da gözler önüne serdi. Turizm konusunda da bazı açıklamalarda bulunuldu. Toplantıya katılan Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal bazı taleplerde bulundu. Türkiye’nin son yıllarda dış ülkelerle yaşamış oldukları krizlerin ardından dış ülkelerde ülkemizin aleyhine kara bir propagandanın gerçekleştirdiğini dile getirdi. Bu sürecin gelen turist sayısını etkilediği düşünüldüğü zaman bazı çalışmalar yapılması gerektiğini dile getirdi. Bu propagandaları alt etmek için genellikle ayrılan turizm bütçesinin yüzde 10’luk kısmının tanıtım için ayrılması gerektiğini dile getirdi. 

Turizm alanında yapılan çalışmalara hız verildiği ve çeşitli şekillerde devlet tarafından desteklendiği düşünüldüğü zaman bu sürecin devam edeceğinin de müjdesi verildi. Turizm alanında yakıt desteğinin devam ettiği konuşulurken aynı desteğin otobüsler için geçerli olmadığına da vurgu yaptı. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,407BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler