Gündem Cep Vurgunları Engellenecek

Cep Vurgunları Engellenecek

Son Güncelleme:

Cep telefonu kullanıcıların haberi olmadan bazı sitelere abonelik gerçekleştirilerek kesilen paralar ve dolandırıcılık durumlarına yeni sistemle birlikte geçit verilmeyecek. 

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte günümüzde herkesin cep telefonu kullanıcısı olduğunu düşündüğümüz zaman bu durumda yeni dolandırıcılıklarında gündeme gelmeye başladığı belirlendi. Özellikle telefon faturalarının normalden yüksek gelmesi ile binlerce telefon kullanıcısının her ay büyük şok yaşadığı belirleniyor. Yapılan incelemelerin ardından kendi adlarına başka sitelere abone olunduğu belirlendiği için faturaların yüksek geldiği ortaya çıkarken daha önceki dönemlerde bu konu hakkında herhangi bir çalışma yapılmıyordu. 

Yeni sistemde telefon kullanıcılarının istekleri dışında farklı sitelere aboneliklerin gerçekleştirilmesi gibi durumlar karşısında olayların kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması bekleniyor. Vatandaşların istekleri dışında herhangi bir bilgi verilmeden kendi adlarına başka sitelere yapılan üyelikler ve sonrasında fazla gelen faturalardan GSM şirketlerinin sorumlu tutulmasına karar verildi. Bu gibi durumların ortaya çıkmasının ardından vatandaş hattını mobil ödeme seçeneğine kapatarak aynı zamanda katma değerli elektronik haberleşme hizmetlerine de kapatabilecek. Son zamanlarda konu hakkında pek çok şikayetin geldiği ve vatandaşların pek çoğunun mağduriyet yaşadıkları belirlendi. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından yeni yapılan düzenlemenin şikayetlerin ardından hayata geçirildiği açıklandı. 

21 Aralık tarihinde belirlenen düzenleme şartları ile birlikte vatandaşların istekleri dışında gerçekleşen abonelikler karşısında şikayetlerin sağlanması, bu şikayetlerin çözüme kavuşturulması için çalışmalar yapılmasına karar verildi. Çözümlerin ise işletmeci tarafından çözülerek üçüncü kişilere devredilmemesi, böylece sürecin daha fazla uzamaması için çalışmalar gerçekleştirildi. Tedbirlerin alınması şikayetlerle birlikte zorunlu hale gelirken düzenlemelerin 30 Haziran tarihinde hayata geçirilmesi planlanıyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,407BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler