Ana Sayfa Gündem BEDAŞ Çoğu Abonesine Ulaşamadı

BEDAŞ Çoğu Abonesine Ulaşamadı

Boğaziçi Elektrik Dağıtım yetkilileri tarafından açıklanan rakamlara göre İstanbul Avrupa yakasında yeterli abone sayısına bir türlü ulaşılamadığı belirlendi. 

Boğaziçi Elektrik Dağıtım Şirketi tarafından yeni bir duyuru yayınlandı. İstanbul Avrupa yakasında şimdiye kadar 38 bin elektrik abonesine ulaşılamadığı açıklandı. Bu durumda işlemlerin tamamlanması ve haksızlıkların giderilmesi için abonelerin BEDAŞ’a ulaşmaları gerektiği yönünde bazı duyuruların yayınlandığı açıklandı. BEDAŞ tarafından konu hakkında önceki gün yazılı bir açıklama yapıldı. Avrupa Yakasında yüzde 55’i mesken yüzde 40’ı ise ticarethane olmak üzere toplam 38 bin aboneye ulaşılamadığı belirlenmiş oldu. 

Borç bilgilendirmesi yapılmadığı için durum ortaya çıkarken bu süreç içerisinde bu kişilerin kapılarının kilitli olduğu öğrenildi. Kapıların kilitli olması ve sayaçların içeride olmasından dolayı borçlanma miktarlarının tespit edilemediği öğrenildi. İş yerlerini kapatmış olanlar, ticarete ara vermiş olanlar ya da yazlık gibi konutlarını dönemsel olarak kullanan kişilere ulaşma imkanı bulunmadığı için sayaçların güncel borç tutarları bir şekilde okunamıyor. Bu durum çeşitli sıkıntıları da beraberinde getirirken bu tür abonelerin tesisatları kapalı tesisat olarak isimlendiriliyor. 

Bu durumun ilerleyen zamanlarda çeşitli mağduriyetler yaşamalarına neden olabileceği göz önüne bulundurulduğu zaman vatandaşların sıkıntı çekmemeleri için şimdiden 38 bin aboneye ulaşılması için çalışmalar devam ediyor. Abonelerin yüzde 40’lık kısmına yaklaşık 200 günden bu yana herhangi bir şekilde ulaşılamadı. Yüzde 20’lik kısmın sayacının ise 500 günden fazla süredir okunamadığı belirlendi. Sayaç okuması yapılamayan bölgelerde belirlendi. Genellikle Silivri, Kumburgaz ve Arnavutköy civarında bulunan evler yer alırken büyük ihtimalle bu bölgelerin yazlık olarak kullanıldığı tahmin ediliyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,814BeğenenlerBeğen
11,492TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,492TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler