Ana SayfaEkonomiCanikli: Köprülere Ortak Gelebilir

Canikli: Köprülere Ortak Gelebilir
C

-

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen ve son aşamaya gelen Gayrimenkul Sertifikası hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, düzenlemenin kapsamının genişletilebileceğini ve köprüler gibi büyük altyapı projelerinin de bu kapsama dahil edilebileceğini söyledi. Gayrimenkul Sertifikası düzenlemesinin sektörde hareketlilik oluşturacağını belirten Canikli, sektördeki küçük yatırımcıların da yatırım yapabilmesinin sağlanacağını ve gayrimenkul sektöründe finansman çeşitlendirmesi sağlanacağını söyledi. TOKİ öncülüğünde başlayan bu yeni düzenlemenin Makro İnşaat iş birliği ile gerçekleştirileceğini hatırlatan Canikli, projenin kısa süre içerisinde kabul göreceğini ve sektördeki canlanmanın başrolünde bulunacağını söyledi. Proje kapsamında ihraçta toplam hasılatın 143,24 milyon lira olarak hesaplandığını belirten Canikli, proje kapsamında çalışmaların hızlandırıldığını sözlerine ekledi.

Başvuru Yapıldı

Çalışmaların son hızla devam ettiğini belirten Canikli, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından proje kapsamında halka arz yolu ile 239,2 milyon lira tutarında gayrimenkul sertifikasının ihraç edilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurunun yapıldığını belirten Canikli, başvurunun cuma akşamı yayımlanan SPK bülteninde yer aldığını hatırlattı.

İlave Detaylar Gelmeli

Sistemin küçük yatırımcılarında gayrimenkul projelerinde varlık gösterebilmelerini ve metrekare bazlı yatırım yapabilmelerini sağladığını belirten Canikli, projenin ilerleyen zamanlarda genişletilebileceğini ve zaman içerisinde daha büyük altyapı projelerini de kapsar hale gelebileceğini söyledi. Bu düzenlemenin değer kazanacak tüm projeler için geçerli ve önemli olduğunu belirten Canikli, ilerleyen zamanda köprülerin bu kapsama dahil edilebileceğini ancak bunun gerçekleşmesi için yeni modellemelerin ve detaylandırmaların yapılması gerektiğini, bu kapsamda mülkiyetin kamuya geçmesi gerektiğini ve kira getirisi üzerine kurulu bir modelin uygulanabileceğini söyledi. Canikli proje kapsamının genişletilmesinin yakın zamanda gerçekleşebileceğini söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol