Ana SayfaEkonomiGünübirlik Evlere Ceza Yağdı!

Günübirlik Evlere Ceza Yağdı!
G

-

Kısa sürede önce ev sahiplerini uyaran ve bu konuda caydırıcı cezalar uygulanacağını belirten yetkililer dediklerini yaptı. Ülke genelinde farklı illerde terör örgütleri tarafından ya da fuhuş çeteleri tarafından günübirlik evlerin kiralandığı konusunda kendilerine bilgi ulaştığını söyleyen yetkililer bu konu hakkında aylar öncesinden bu şekilde kiralama yapan kiracı ve ev sahiplerini uyarmış ve durumun tespit edildiği taktirde cezai işlem uygulanacağını, konu hakkında yetkili birimleri haberdar etmeyenler için de işlem yapılacağını açıklamışlardı. Özellikle apartların bu şekilde kullanıma müsait olduğunu belirten yetkililer, bu gibi faaliyetlerin önüne geçmek için titizlikle çalışıyor.

Sakarya’da Ceza Yağdı

Daha öncesinde bu şekilde kiralama yapan ev sahibi ve kiracıların kamuoyuna açıklama yapılarak uyarıldıklarını belirten yetkililer bundan sonraki süreçte günübirlik kiralama yöntemi ile terör ya da fuhuş için kullanılan evlerin tespiti durumunda cezai işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından apartlara yönelik yapılan araştırmalarda günübirlik kiralandığına dair tespit edilen evler hakkında işlem başlattı. 11 ev sahibine bildirimde bulunmadıkları gerekçesi ile ceza kesildiğini açıklayan yetkililer, bu konudaki uygulamanın devam edeceğini ve titizlikle takip ettiklerini açıkladılar.

10 Bin Lira Ceza

Sakarya’da gerçekleştirilen operasyon kapsamında 11 ev sahibine bildirim yapmadığı gerekçesi ile 10 bin 383 liralık para cezası kesildi. Sakarya’da son yıllarda bu tarz evlerin kullanımı konusunda çok şikâyet alındığını belirten yetkililer apart ve günübirlik kiralanan evlere dair araştırmaların devam ettiğini, Geçici İkamet Yerleri Kimlik Bilgilendirme Sistemi’ne dahil etmeden kiralama işlemi gerçekleştiren 11 ev sahibine toplamda 114 bin 213 lira ceza kesildi. Yetkililer bundan sonraki süreçte takip çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol