Ekonomi Haftanın İlk İşlem Gününde Borsa Negatif Seyretti

Haftanın İlk İşlem Gününde Borsa Negatif Seyretti

Son Güncelleme:

Borsa Değer Kaybetti

Haftanın ilk işlem gününe yatay bir seyirle başlayan Türkiye hisse senedi piyasaları gün içerisinde döviz kurlarındaki yükselişlerin etkisi ile değer kaybetti. Borsanın değer kaybetmesinde Turizm, Metal Harici Mineral Ürünleri ve Odun, Kağıt & Baskı sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da haftanın ilk işlem gününe yatay bir seyirle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde en yüksek 89.674,56 puanı görürken en düşük 88.921,13 puanı gördü. Döviz kurundaki yükselişlerin etkisi ile gerileyen BİST 100 Endeksi haftanın ilk işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,20 değer kaybı ile 89.429,73 puanda tamamladı.

İstanbul Borsası’nda Pazartesi günü Bankacılık Endeksi yüzde 0,13 ve Holding Endeksi yüzde 0,19 değer kaybetti. Haftanın ilk işlem gününde yüzde 6,39 değer kazanan Finansal Kiralama & Faktöring Endeksi günün en çok kazandıran sektör endeksi olurken yüzde 1,78 değer kaybeden Turizm Endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da Pazartesi günü değer kaybeden hisse senedi sayısı 213’e ulaşırken 215 hisse senedi günüde kazançla tamamladı ve 70 adet hisse senedinin değeri sabit kaldı.

Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören Gözde Girişim haftanın ilk işlem gününde yüzde 5,07 değer kazanarak günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken yüzde 5,02 değer kazanan Koza Altın İşletmeleri A.Ş. günün en çok değer kazanan ikinci şirket hissesi oldu.

BİST 100 altında işlem gören Alarko Holding A.Ş. Pazartesi günü yüzde 7,51 değer kaybederek günün en kötü performansını sergileyen şirket hissesi olurken yüzde 4,36 değer kaybeden Afyon Çim San. T.A.Ş. günün en çok gerileyen ikinci şirket hissesi oldu.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,407BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler