Ana SayfaGündemYerli Drone İhracatı Başladı

Yerli Drone İhracatı Başladı
Y

-

Türkiye tarafından ilk olarak Azerbaycan’a yapılması beklenen yerli drone ihracatının başladığı açıklandı. Türk askerinin de yerli droneleri aktif olarak kullandığı açıklandı. 

Türk savunma gücünü geliştirmek ve bu konuda dünya ülkelerine yetişebilmek için her geçen gün yeni çalışmaların yapıldığı biliniyor. Bu süreç içerisinde savunma sanayimizde birtakım gelişmelerin yaşandığı ifade ediliyor. Yerli üretimlerin son yıllarda giderek arttığı düşünüldüğü zaman bu süreç içerisinde yeni üretimlerin gerçekleştiği ve aktif olarak kullanıldığı açıklandı. Gözlem açısından oldukça önemli olan dronelerin yerli üretimlerle desteklenmesinin ardından savunma sanayisinde yeni bir dönemin başladığı açıklandı. 

Uzun bir süredir çalışmaların devam ettiği ve test aşamalarının sürdüğü Harp Arge tarafından üretilen erli dronelerin sorunsuz bir şekilde çalışması, ihtiyaçlara eksiksiz bir şekilde yanıt vermesinin ardından aktif bir şekilde kullanıldığı belirlendi. Terör operasyonlarında da aktif bir şekilde kullanılabilecek güçte olduğu tespit edildi. Yapılan değerlendirmelerin ardından kaliteli bir şekilde hizmet verdiği için Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından da kullanıldığı açıklandı. Son zamanlarda kullanım imkanları düşünüldüğü zaman en etkin silah sınıfında yer alması son derece dikkat çekiyor. Birçok savunma firması tarafından da konu hakkında çeşitli çalışmaların yapıldığı geliştirmek için düzenlemelerin yer aldığı biliniyor. 

Azerbaycan tarafından yapılan talepler üzerinde üretilen yerli droneler pek çok zorlu teste tabi tutuldu. Testlerin tamamını başarılı bir şekilde geçmesinin ardından artık Azerbaycan’da da görev yapmalarına karar verildi. Yerli firma tarafından tamamen yerli üretim olarak hayata kazandırılan dronelerin ilk ihracatının gerçekleştirildiği açıklandı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol