Gündem Yerli Drone İhracatı Başladı

Yerli Drone İhracatı Başladı

Son Güncelleme:

Türkiye tarafından ilk olarak Azerbaycan’a yapılması beklenen yerli drone ihracatının başladığı açıklandı. Türk askerinin de yerli droneleri aktif olarak kullandığı açıklandı. 

Türk savunma gücünü geliştirmek ve bu konuda dünya ülkelerine yetişebilmek için her geçen gün yeni çalışmaların yapıldığı biliniyor. Bu süreç içerisinde savunma sanayimizde birtakım gelişmelerin yaşandığı ifade ediliyor. Yerli üretimlerin son yıllarda giderek arttığı düşünüldüğü zaman bu süreç içerisinde yeni üretimlerin gerçekleştiği ve aktif olarak kullanıldığı açıklandı. Gözlem açısından oldukça önemli olan dronelerin yerli üretimlerle desteklenmesinin ardından savunma sanayisinde yeni bir dönemin başladığı açıklandı. 

Uzun bir süredir çalışmaların devam ettiği ve test aşamalarının sürdüğü Harp Arge tarafından üretilen erli dronelerin sorunsuz bir şekilde çalışması, ihtiyaçlara eksiksiz bir şekilde yanıt vermesinin ardından aktif bir şekilde kullanıldığı belirlendi. Terör operasyonlarında da aktif bir şekilde kullanılabilecek güçte olduğu tespit edildi. Yapılan değerlendirmelerin ardından kaliteli bir şekilde hizmet verdiği için Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından da kullanıldığı açıklandı. Son zamanlarda kullanım imkanları düşünüldüğü zaman en etkin silah sınıfında yer alması son derece dikkat çekiyor. Birçok savunma firması tarafından da konu hakkında çeşitli çalışmaların yapıldığı geliştirmek için düzenlemelerin yer aldığı biliniyor. 

Azerbaycan tarafından yapılan talepler üzerinde üretilen yerli droneler pek çok zorlu teste tabi tutuldu. Testlerin tamamını başarılı bir şekilde geçmesinin ardından artık Azerbaycan’da da görev yapmalarına karar verildi. Yerli firma tarafından tamamen yerli üretim olarak hayata kazandırılan dronelerin ilk ihracatının gerçekleştirildiği açıklandı. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,407BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler