Ana SayfaGündemMemurlar İçin Önemli Teklif

Memurlar İçin Önemli Teklif
M

-

Memur Sen tarafından yapılan başvuruların ardından ek ödemelerin bir seferde ödenmesi ve memur kitlerinin harekete geçirilmesi için gerekli başvuruların yapıldığı açıklandı. 

Memur Sen Konfederasyonu tarafından bir süredir üzerinde görüşülen konuların çözüme sorunsuz bir şekilde kavuşturulması için gerekli başvuruların yapıldığı açıklandı. Başvuruların olumlu sonuçlanması halinde binlerce memurun bu durumdan olumlu bir şekilde yararlanmasının beklendiği  açıklandı. 4C’li olan memurların mahkeme kararı ile verilmesine hak kazandıkları ücretlerin hala ödenmediği gündeme gelmişti. Bu süreçte ücretlerin ödenmesi ve KİT’lerde bulunan ücret gruplarının 5’ten 3’e düşürülmesi için bazı başvuruların gerçekleştirildiği açıklandı. 

Memur Sen Konfederasyonu tarafından Ombdusman yani Kamu Başdenetçisine konu hakkında gerekli başvuruların  yapılması hakkında başvuruda bulunduğu belirlendi. Bu başvurularla birlikte  çıkması muhtemel olumlu sonuç ardından memurların lehine olarak pek çok düzenlemenin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi planlanıyor. Özellikle sözleşmeli olarak çalışan personellerin temel ücret gruplarında hakkaniyetli bir düzenlemenin yapılmasının son dönemlerde oldukça gerekli olduğu belirtilmişti. Memur hakları çerçevesinde 2016 2017 yıllarının da içerisinde bulunduğu dönemlerde toplu sözleşmelerde bazı maddelerin belirtildiği gibi uygulanmadığı, eksik uygulanan maddelerin dikkat çektiği görüntülendi. Yapılan başvurular ile birlikte bu eksik maddelerin sorunsuz bir şekilde tamamlanması bekleniyor. 

KİT’lerde bulunan ücret gruplarının düşürülmesinin ardından yaklaşık olarak 80 bin civarında memurun durumdan etkileneceği belirlendi. Memurlara verilmesi planlanan ek ödemelerin hala ödenmemesi konusunda da başvurular içerisinde önemli bir kısmın hazırlandığı özellikle belirlendi. Yapılan başvuruların kabul görmesi ve bu şekilde memurlara ek ödemelerin yapılmasının kabul edilmesi ile birlikte 4C’li olarak çalışan kişilerin cebine 600 bin liranın girmesi bekleniyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol