Van’a Yatırım Yapanlar Kazanıyor

0

Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde kurulan cazibe merkezleri ile birlikte en çok yatırımın Van için yapılması dikkat çekti. 

Ekonomide meydana gelen sıkıntılar düşünüldüğü zaman hükümet tarafından ekonomiyi canlandırmak için yeni tedbirler ve çalışmalar gündeme getirilmişti. Özellikle işsizliğin artması ve istihdam oranlarının azalması için hükümet tarafından yeni bir karar alınmış ve cazibe merkezlerinin açılmasına karar verilmişti. Özellikle terör olaylarının artmış olduğu Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde tekrar eski günlerine döndürmek ve bölgenin her anlamda hareketliliğini sağlamak için cazibe merkezleri programları artırılmaya ve geliştirilmeye devam ediyor. 

23 ili kapsayan proje kapsamında son dönemlerde yapılan değerlendirmelerin ardından en çok dikkat çeken illerden birisi Van oldu. Pek çok firmanın yatırım yapmak amacı ile Van’a başvuru yaptıkları belirlendi. Son olarak İzmir ilinin en büyük tekstil firması olarak bilinen FB Tekstil bölgeye büyük bir yatırım yapacağını açıklamış ve bunun ardından zaman kaybetmeden harekete geçmişti. Firmanın yatırım fikrinin ardından zaman kaybetmeden bölgede bir istihdam alanı yaratmak istemesi dikkat çekti. Belirli süreçlerle yapılacak olan istihdam kararının ardından ilk etapta 500 kişinin işe alımının gerçekleştirilmesi planlananlar arasında yer alıyor. 

Van ilinde kurulan Tekstil Kent içerisinde 2 bin 400 metrekare yer tahsisinin yapıldığı açıklandı. 2018 yılında tam olarak üretime başlanması bekleniyor. Bu sürecin başlaması ile birlikte hem üretime katkı sağlanacak hem de istihdam büyük oranda artırılacak. Gümrük ve Ticaret Bakanı Fatih Çiftçi konu hakkında yapmış olduğu açıklamalarda son zamanlarda en büyük yatırımların Van’a yapıldığını dile getirdi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın