Borsa Negatif Seyrine Devam Ediyor

0

Türkiye Hisse Senedi Piyasaları Değer Kaybetti

Haftanın ilk işlem gününü değer kaybı ile tamamlayan Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın ikinci işlem gününe yatay bir seyirle başlarken gün içerisinde döviz kurularındaki yükselişin etkisi ile değer kaybetti. Borsanın düşüşünde Basit Metaller, Bankacılık ve Finans sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksi yükselen döviz kurlarının negatif etkisi ile değer kaybederken gün içerisinde en yüksek 89.610,10 puanı ve en düşük 89.094,66 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın ikinci işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,33 düşüşle 89.136,53 puanda tamamladı.

İstanbul Borsası’nda Salı günü Bankacılık Endeksi yüzde 0,13 değer kaybetti ve Holding Endeksi yüzde 0,19 değer kazandı. Haftanın ikinci işlem gününde yüzde 6,39 değer kazanan Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi günün en çok kazandıran sektör endeksi olurken yüzde 1,78 değer kaybeden Turizm Endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da Salı günü 215 hisse senedi değer kaybederek 133 hisse senedi haftanın ikinci işlem gününde değer kazandı ve 61 adet hisse senedinin değeri sabit kaldı.

Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören Tav Havalimanları Holding haftanın ikinci işlem gününde yüzde 3,61 değer kazanarak günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken Tav Havalimanları Holding’i yüzde 3,35 artışla Aselsan El. San. Ve Tic. A.Ş. takip etti.

BİST 100 altında işlem gören Turcas Petrol A.Ş. haftanın ikinci işlem gününde yüzde 7,53 değer kaybederek günün en çok gerileyen şirket hissesi olurken yüzde 3,33 düşüş yaşayan Kartonsan Oto. San. Ve Tic. A.Ş. gününün en çok değer kaybeden ikinci şirket hissesi oldu.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın