Ana SayfaGündemİstihdam Verileri 500 Bine Ulaştı

İstihdam Verileri 500 Bine Ulaştı

-

Ekonomiyi canlandırmak için gerçekleştirilen istihdam seferberliğinde rakamın 500 bini bulduğu açıklandı. 

Türkiye ekonomisinde yaşanan sıkıntıların yanı sıra pek çok sorun ortaya çıkmış ve bunun ardından işsizlik verileri sürekli olarak düşmeye başlamıştı. Ekonomide yaşanan sıkıntıların çözülememesinde en büyük etken sürekli olarak işsizlik verilerinin artması olarak ifade edildiği için konu hakkında yeni bir çalışmanın yapılmasına karar verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından bazı çağrılar yapılmış ve istihdam seferberliğinin başlatılması konusunda kamu ve özel sektör temsilcilerine seslenilmişti. 

İstihdam seferberliği çağrısına pek çok işverenin olumlu yanıt vermesinin ardından süreç başlatılmıştı. Cumhurbaşkanının ve hükümetin yakından takip ettiği süreç ile ilgili olarak yıl sonuna kadar 1.5 milyon kişinin iş sahibi olması amaçlanırken rakamın iki aylık süreç içerisinde oldukça fazla olduğu ve bu şekilde gitmesi halinde hedeflerin artırılmasının planlandığı açıklandı. İstihdam seferberliğine verilen katkıların ardından geçen yıldan kalmış olan 500 bin istihdam açığının bu yılın başında sorunsuz bir şekilde kapatıldığı öğrenildi. 

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katılmış olduğu bir toplantı sonrasında işsizlik sorunu ile mücadele konusunda yapılan çalışmalara örnek verdi. Şimdiye kadar İŞKUR kaydı ile iş arayan kişi sayısının 1 milyon 800 bin olduğuna dikkat çekerken bu süreç içerisinde rakamların tamamen eritilmesine ve herkesin iş sahibi olmasına yardımcı olacağının müjdesini verdi. İş arayanlara her türlü imkanların sunulması için gerekli talimatların verildiğini açıklarken iş adamlarının ve işverenlerin yıl sonunda istihdam karnesinin çıkarılarak bir değerlendirme yapılacağına da vurgu yaptı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol