Gündem İstihdam Verileri 500 Bine Ulaştı

İstihdam Verileri 500 Bine Ulaştı

Son Güncelleme:

Ekonomiyi canlandırmak için gerçekleştirilen istihdam seferberliğinde rakamın 500 bini bulduğu açıklandı. 

Türkiye ekonomisinde yaşanan sıkıntıların yanı sıra pek çok sorun ortaya çıkmış ve bunun ardından işsizlik verileri sürekli olarak düşmeye başlamıştı. Ekonomide yaşanan sıkıntıların çözülememesinde en büyük etken sürekli olarak işsizlik verilerinin artması olarak ifade edildiği için konu hakkında yeni bir çalışmanın yapılmasına karar verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından bazı çağrılar yapılmış ve istihdam seferberliğinin başlatılması konusunda kamu ve özel sektör temsilcilerine seslenilmişti. 

İstihdam seferberliği çağrısına pek çok işverenin olumlu yanıt vermesinin ardından süreç başlatılmıştı. Cumhurbaşkanının ve hükümetin yakından takip ettiği süreç ile ilgili olarak yıl sonuna kadar 1.5 milyon kişinin iş sahibi olması amaçlanırken rakamın iki aylık süreç içerisinde oldukça fazla olduğu ve bu şekilde gitmesi halinde hedeflerin artırılmasının planlandığı açıklandı. İstihdam seferberliğine verilen katkıların ardından geçen yıldan kalmış olan 500 bin istihdam açığının bu yılın başında sorunsuz bir şekilde kapatıldığı öğrenildi. 

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katılmış olduğu bir toplantı sonrasında işsizlik sorunu ile mücadele konusunda yapılan çalışmalara örnek verdi. Şimdiye kadar İŞKUR kaydı ile iş arayan kişi sayısının 1 milyon 800 bin olduğuna dikkat çekerken bu süreç içerisinde rakamların tamamen eritilmesine ve herkesin iş sahibi olmasına yardımcı olacağının müjdesini verdi. İş arayanlara her türlü imkanların sunulması için gerekli talimatların verildiğini açıklarken iş adamlarının ve işverenlerin yıl sonunda istihdam karnesinin çıkarılarak bir değerlendirme yapılacağına da vurgu yaptı. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,407BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler