Ana SayfaGündemUzmanlık ve Müfettişlik Sınavları Açılıyor!

Uzmanlık ve Müfettişlik Sınavları Açılıyor!
U

-

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan son açıklamalara göre yakın zamanda hem uzmanlık hem de müfettişlik alanında sınavların açılacağı müjdesini verdi. 

Bazı programlara katılmak, toplantılar gerçekleştirmek için geçtiğimiz günlerde Konya’ya ziyarete gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal yapmış olduğu açıklamalarla dikkat çekti. Aynı zamanda referandum çalışmalarının da gerçekleştirildiği Kararımız Evet isimli programa katılarak anayasa değişikliğinin ülke için ne kadar önemli olduğunu gündeme getirmekle birlikte bu sürecin nasıl işlemesi gerektiği konusunda da bazı bilgilere yer verdi. 

Anayasanın ülkenin yeniden düzgün bir şekilde şekillenmesine ve istikrar kazandırmasına yardımcı olacağını dile getirirken ülke için anayasa değişikliğinin çok önemli olduğu ifade edilmeye başlandı. Ülke ekonomisinden, ülkenin siyasi hayatına ve istikrarlı bir ülke konumuna gelerek güç kazanmasına kadar pek çok alanda yeni sürecin başlatılmasının gerekli olduğu yönünde mesajlar vermesi ile dikkat çekti. Ülkenin sivil bir yönetime ihtiyacı olduğunu dile getirirken 16 Nisan tarihinin yapılacak olan referandum çalışmaları açısından oldukça önemli olduğunu özellikle belirtti. Konya’da gerçekleştirmiş olduğu program sırasında salonda kendisini dinleyen bir gencin şehirdeki üniversitelere yeni bölümlerin açılması yönündeki talebini de değerlendirmeye aldı. 

Şehirde bulunan üniversitelere yeni bölümlerin açılarak çeşitliliğin kazandırılması yönündeki talebi yakın zaman içerisinde Milli Eğitim Bakanı ile görüşeceğini dile getirdi. Maliye Bakanlığı için kadro sorununa gelindiği zaman ise bir müjde verdi. Yakın zamanda hem uzmanlık alanında hem de müfettişlik alanında yeni sınavların açılacağı müjdesini verdi. Özellikle üniversiteyi bitiren kişilerin bu sınavlara girmesi gerektiğini belirterek alımların zaman zaman devam edeceğini gündeme getirdi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol