Ana SayfaEkonomiGayrimenkul Devleri MIPIM 2017’de Buluştu

Gayrimenkul Devleri MIPIM 2017’de Buluştu
G

-

Türkiye Dev Çadırla İlgi Odağı Oldu

Gayrimenkul fuarları içerisinde en prestijli olarak gösterilen MIPIM ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. MIPIM 2017’de bu yıl 90 ülke, 2600 firma ile yer aldı. Türkiye’de fuar kapsamında etkinliğe katılan ülkeler arasında bulunuyor.

Dünyanın en büyük gayrimenkul yatırımcılarının bir araya geldiği fuarda, İTO 685 metrekare alana sahip çadırla yerini aldı.

Fransa’nın Cannes sahilinde hazırlanan MIPIM 2017 fuar alanı konuklarını ağırlamaya başladı. Dün açılışı yapılan fuarın 17 Martta kadar devam edeceği öğrenildi. Toplamda dört gün devam edecek MIPIM 2017 gayrimenkul fuarını 23 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Bu yıl düzenlenen MIPIM gayrimenkul fuarında İTO dev çadırı ile yine ilginin odağı oldu. İstanbul’daki en prestijli projelerin tanıtılacağı çadırda iki kıtada tek şehir teması işleniyor.

MIPIM 2017’ye Çevre ve Şehircilik Bakanı da katılım gösterdi. Fuar etkinliği kapsamında bazı protokollerde imzalandı. Mekânsal strateji planlarının hazırlanmasını içeren protokolün imzalanması ardından, İTO Başkanı konuyla ilgili açıklama yaptı. Mekansal planlama ile Türkiye’nin yeni yol haritasını çizdiklerini ifade eden Başkan, bu yılki MIPIM 2017’nin Türkiye için önemli bir fırsat olduğunu da sözlerine ekledi.

İstanbul çadırında yer alan Beyoğlu, fuara 35 yatırımcıyla katıldı. 47 projenin tanıtımı için hazırlanan Beyoğlu İstanbul’un en önemli projelerini yurtdışındaki yatırımcılara sunacak. Projelerin yaklaşık değeri ise bir trilyon olarak açıklandı.

Fuar kapsamında Cannes’da bulunan TOKİ Başkanı, bu sene düzenlenen fuarda, yabancı yatırımcıyı Türkiye’ye çekmek için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. Dünyanın en iyi gayrimenkul yatırımcılarına Türkiye’de yatırım yapmanın avantajlarını anlatacaklarını belirten TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “MIPIM 2017, tanıtım ve yatırımların ülkemize çekilmesi anlamında çok önemli” şeklinde konuştu. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol