Ana SayfaGündemEnerji Bakanından Türkiye Yorumu

Enerji Bakanından Türkiye Yorumu
E

-

Enerji Bakanı Berat Albayrak yapmış olduğu açıklamalarda Türkiye’nin yaşanan tüm sıkıntılara rağmen yoluna girdiğini ve artık sorunların kalmadığını belirtti. 

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği tarafından düzenlenen bir toplantıya katılan Enerji Bakanı Berat Albayrak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Özellikle ekonomik sıkıntıların yaşandığı ve dış ülkelerle yaşanan sorunların arttığı son zamanlarda konulan tüm hedeflerin bir şekilde yerine getirilmiş olmasına dikkat çekti. 2017 yılında kurumsallaşma hedeflerinin ortaya konulması ile birlikte bu süreçte yapılan çalışmaların tüm hedefleri yerine getirmek amacıyla oldukça önemli olduğu ifade edildi. 

Bir süre sonra deniz aramacılığının başlayacağına vurgu yaparken bu süreç içerisinde Türkiye’nin aktif bir şekilde çalışmalarına devam edeceğini açıkladı. Denizde petrol aramalarının her koldan başlatılması planlanırken iki gemi ile birlikte yapılacak olan aramaların daha güçlü olmasının planlandığı açıklandı. Türkiye petrollerinin daha aktif olması için arama çalışmalarının aktif bir şekilde devam etmesi planlananlar arasında yer alıyor. 5 ile 10 yıl sonra düşünüldüğü zaman daha güçlü bir Türkiye’nin hayata geçirilmesi için çalışıldığına vurgu yaptı. 

Son dönemlerde Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan diplomatik kriz hakkında da görüşlerini bildirirken her ülkenin sahip olması gereken ifade özgürlüğünün Hollanda tarafından ayaklar altına alındığına ve bunun bir karşılığının mutlaka olması gerektiğine dikkat çekti. Özellikle dost bilinen ve çeşitli ilişkiler içerisinde olduğumuz bir ülkeden bu tür bir hareket görmenin ne kadar acı olduğunu belirtti. Yapılan davranışın kabul edilebilir bir tarafının olmamasından dolayı gerekli tüm yaptırımların sonuna kadar uygulanması gerektiğini savundu. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,354TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol