Ana SayfaGündemSanayi Siteleri Şehir Dışına Taşınıyor

Sanayi Siteleri Şehir Dışına Taşınıyor
S

-

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile birlikte şehir içlerinde bulunan sanayi sitelerinin şehir dışına taşınmasının planlandığı belirtildi. 

Bir süredir şehir hayatını korumak, insanların sağlığının olumsuz etkilenmesini engellemek ve şehir silüetini bir anlamda korumak için çeşitli çalışmaların yapıldığı ifade ediliyor. Son olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu konuda somut adımların atılmasına karar verildi. Yapılan incelemeler sonrasında şehir içlerinde pek çok sanayi sitesinin bulunduğu görüldü. Bu durumun estetik açıdan sıkıntı çıkarmasının yanı sıra şehirde yaşayan insanları da olumsuz etkilediği öğrenildi. 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile birlikte şehir içinde bulunan sanayi sitelerinin şehir dışına çıkarılmasına karar verildi. Bu konuda bir inceleme yapıldığı zaman şehir dışına çıkarılması gereken sanayi sitelerinin arsa değerleri dudak uçuklattı. Rakamların 17 milyar liraya kadar ulaştığı görüldü. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü bu konuda değerlendirmelerde bulunurken öncelikli olarak iş yeri sahipleri ile görüşüleceğini, yapılacak olan görüşmeler sonrasında ortak bir noktaya varılacağını ve sonrasında da taşınma işlemlerinin gerçekleştirileceğinin planlandığını açıkladı. 

Sanayi sitelerinin belirlendiği gibi şehir dışına çıkarılmalarının ardından planlı bir sanayi alanının oluşturulması düşünülüyor. Şehrin içerisinde yapılmış olan arsaların genellikle 1970’li yıllarda yapıldığı belirlendi. Ancak şehir içinde kaldıkları için hem yeterli imkanları sağlamıyorlar hem de görüntüyü olumsuz etkiliyorlar. Artık daha büyük dükkanların yapılması için harekete geçilmesinin planlandığı durum karşısında dönüşüm sonrasında gereken arsa bedelinin 17 milyar liraya ulaştığı anlaşıldı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol