Ana SayfaGündemBankacılık Eğitimleri

Bankacılık Eğitimleri
B

-

Bankacılık sektörü devamlı olarak yeni üyeler ve elemanlara kazanan, dönüşüm içerisinde olan bir dünyadır. Sosyal ve ekonomik yaşantının değişiyor olması bankacılık sektörünü de ciddi şekilde etkilemektedir.

Bu dünyaya katılan yeni insanlar için kurumlar tarafından verilen farklı bankacılık eğitimleri bulunmaktadır. Bu eğitimler, bankacılık konusunda uzman kişilerce verilen eğitimlerdir.

Sürekli gelişim temelinde inşa edilen bankacılık eğitim programları sayesinde; Ekonomi, Finans, Hukuk, Muhasebe, Kredi Bilgisi, Risk Yönetimi, Pazarlama-Satış gibi alanlarda teorik bilgiler ile bu bilgileri sahada uygulamaları için staj imkânı sağlanmaktadır. Yani hem teorik hem de pratik bir alt yapı oluşturulmaya dikkat edilmektedir.

Bu eğitim programları ile girişimcilik, inovasyon, analitik düşünme, sorun çözme ve stratejik düşünme alanlarında yetkinlik kazanması planlanan adayların, bankacılık sektöründe yabancılık çekmemesi hedeflenmektedir.

Bankacılık sektöründe göreve yeni başlayacak olan çalışanlar için; bu işin gerektirdiği tutum ve temel bilgileri edinmeleri, mesleki ve kişisel gelişim becerilerini temel düzeyde kazanmaları gibi detaylara özellikle dikkat edilmektedir. Bu programlar içerisinde yer alan bir diğer eğitim olan Oryantasyon eğitimleri, bankacılık mesleğinin ve programı düzenleyen bankanın kurumsal tanıtımını, satış, ürün bilgisi, kredi ve bankacılık etik ilkeleri gibi temel bilgilerini içerirken; bir nevi ‘aramıza hoş geldin’ mesajı vermeye çalışan bir program olarak göze çarpar.

Bu eğitimlerin tümü, işe alım yapılan pozisyon gruplarına göre farklı içeriklerle tasarlanmakta ve genç meslektaşlarımızın aldıkları teorik bilgileri uygulama ile harmanlayacakları staj ve simülasyon programları ile desteklenmektedir. Bu eğitimler, adayların kendi tercihleri doğrultusunda farklı alanlarda oluşturacakları alternatif kariyer planlarını oluşturmak hedefini de güden eğitim programlarıdır.

Tüm bu eğitim hareketlerinin ve programlarının asıl hedefi; bankacılık sektörünün gelişimini ve ayakta kalmasını sağlamaya devam etmektir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol