Banka İş İlanları Yapı Kredi Bankası ( Tecrübesiz) Kredi Riski Kontrol Uzmanı

Yapı Kredi Bankası ( Tecrübesiz) Kredi Riski Kontrol Uzmanı

Son Güncelleme:

Ülkemizin özel bankacılık alanında en eski ve en köklü bankalarından olan Yapı Kredi Bankası 2015 Personel Alımlarına hızla devam ederken, Şubeler dışında genel müdürlük ve operasyon merkezi içinde yeni mezun ve deneyimsiz çalışma arkadaşları aradığını açıkladı. 

Genel Müdürlüğe bağlı Operasyon merkezinde; deneyimsiz Kredi Risk Kontrol uzmanı kadrosu için banka iş görüşmeleri yaparak mülakat süreçleri neticesinde yeni adayları istihdam edecektir. Kredi Risk Kontrol uzmanı olarak çalışacak arkadaşların bankanın genel olarak bireysel ve kurumsal müşterilerilne ait risk değerlendirmeleri ve kredi süreçleri ile ilgilenecektir.  Aynı zamanda kredi müşterilerine ait gerekli bilgilerin toplanması ve doğruluğunun tesbit edilmesi gibi kredi alanın da incelemeler yapacaktır. 

Kariyerine banka iş ilanları içerisinde Krediler departmanlarında başlamak isteyen ve parlak bir geleceğe ilk adımını atmak isteyen adayların başvuruları beklenmektedir.

Başvuru ve detay bilgileri şu şekilde belirtilmektedir;

– Bireysel ve kurumsal müşteriler için kredi değerlendirme ve izleme süreçlerinde kullanılmak üzere tahminsel/analitik modellerin geliştirilmesi
– Geliştirilen modellerin çıktılarının kredi değerlendirme ve izleme süreçlerinde kullanılmak üzere analiz edilmesi, yorumlanması ve raporlanması
– Modelleme için gerekli olan verinin belirlenmesi, toplanması, doğruluğunun test edilmesi ve verinin anlamlandırılmasına yönelik analizlerin yapılması

Bankamız Risk Yönetimi Departmanı’ndaki “Kredi Riski Kontrol Uzmanı (Tecrübesiz)” pozisyonunda görevlendirilmek üzere takım arkadaşı arıyoruz.

– Önde gelen üniversitelerin Mühendislik, İşletme, Ekonomi vb. bölümlerinde lisans veya yüksek lisans derecesine sahip
– İyi derecede İngilizce bilen
– Veri madenciliği ve veri tabanı konularında bilgi sahibi olan
– SAS Enterprise Guide ve SAS Enterprise Miner programlarını bilen
– SQL bilgisi olan
– Analitik düşünme yeteneğine sahip
– Takım çalışmasına yatkın ve sorumluluk sahibi olan
– Erkek adaylarda askerlik görevini yerine getirmiş veya minimum 2 yıl tecilli olan.

http://www.kariyer.net/yapi-kredi-is-ilanlari-c2108-p12166/

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,644TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,530TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler