Rusya Otomotivde Tekrar Türkiye Pazarında!

0

Rusya’nın en büyük ticari araç üreticilerinden birisi olan Gaz Grubu yapmış olduğu değerlendirmelerin ardından tekrar Türkiye’ye dönme kararı aldıklarını açıkladılar. 

Rusya’nın en büyük ticari araç üreticilerinden olan dünya devi markalardan birisi olan Gaz Grubu yapmış oldukları açıklamaların ardından bir süre ara verdikleri Türkiye pazarına tekrar döndüklerini açıkladılar. Daha önce faaliyetleri durduran şirketin almış oldukları kararlar neticesinde tekrar faaliyete geçtikleri açıklandı. Açıklama Moskova’da düzenlenen bir otomobil fuarı sırasında gerçekleştirdi. Şirketin yöneticisi Sorokin konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Gaz Grubu yetkili ismi Sorokin yapmış olduğu açıklamalarda ‘Türkiye’ye yeniden personel göndermeye başladı. Bir süre önce çeşitli nedenlerden dolayı Türkiye pazarından çekilmiştik. Ancak artık tekrar Türkiye pazarına döndüğümüzü söylememiz gerekiyor. Bu süreç içerisinde tam üretime geçmeyi planlıyoruz. Tam üretime geçtikten sonraki süreçte Türkiye pazarındaki faaliyetlerimizi tamamen büyümeyi amaçlıyoruz.’ ifadelerini kullandı. Otomotiv sektörünün Türkiye pazarından çekilmesi zamanında çeşitli tartışmalara neden olmuştu. Özellikle Rusya ile Türkiye arasında meydana gelen ve uzun süre devam eden uçak krizinin ardından Türkiye pazarındaki faaliyetlerini tamamen durdurdukları ortaya çıkmıştı. İki ülke arasındaki buzların eritilmesi ve yeni ticari anlaşmaların yapılmasını fırsat bilen şirketin büyüme hedeflerini geliştirmek için bu durumda harekete geçtikleri belirlendi. 

Gaz Grubu tarafından belirlenen bu yılki hedeflere göre Türkiye’ye yaklaşık olarak 500 araç satmak istediklerini açıkladılar. Gazella marka araçlarda ise herhangi bir sınırlamanın belirlenmediği ve ne kadar fazla olursa o kadar kar mantığı ile hareket edildiği ifade edildi. İlk olarak grubun 2012 yılında araçlarının satışı ve montajı için Türkiye ile iş birliği içerisine girdikleri belirlenmişti. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın