Ana SayfaGündem2 Milyon İranlı Turist Bekleniyor

2 Milyon İranlı Turist Bekleniyor
2

-

Bu yıl turizm alanında yapılan önemli çalışmaların ardından 2 milyon İranlı turistin gelmesinin planlandığı açıklandı. 

Bir süredir turizm alanında yaşanan sıkıntıların ardından bu yıl toparlanma sürecine girildiği açıklanmıştı. Dış ülkelerle yaşanan sorunların çözülmesi, terör operasyonlarının artması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, darbe girişiminin etkilerinin silinmesi, ekonomik çatlakların tekrar kapatılması için gerçekleştirilen çalışmaların ardından artık bu yıl turizm sektöründe gelen turist sayısının da önemli ölçüde artmasının planlandığı belirtiliyor. 

Türkiye Otelciler Birliği tarafından yapılan açıklamaların ardından bu yıl Rus turistlerden umutlu olunduğu kadar İranlı turist sayısının da artmasının planlandığı öğrenildi. Yapılan değerlendirmelerin ardından bu yıl en az 2 milyon İranlı turistin beklendiği açıklandı. Geçen yıla göre bir karşılaştırma yapıldığı zaman bu süreç içerisinde charter uçuşlarda ciddi sorunların olmasına rağmen 1 milyon 665 bin İranlı turistin geldiği tespit edildi. Bu yıl sorunların büyük bir kısmının çözülmesi ile birlikte İran’dan gelen talebinde göz önünde bulundurulması halinde turist sayısının artmasının planlandığı açıklandı. Bu konuda geniş kapsamlı bir turizm raporunun açıklandığı öğrenildi. 

Açıklanan rapor sonrasında iki ülke arasında herhangi bir siyasi krizin ve sorunun olmaması halinde belirlenen hedef turist sayısının uzak bir ihtimal olmadığı özellikle belirtildi. Nevruz bayramının yaklaşması ile birlikte bu konu hakkında İran’da özel bir talep geldiği de hazırlanan rapor içerisinde yer alıyor. Bu yıl tüm şartların değerlendirilmesinin ardından İran’ın en büyük turizm pazarı olabileceği de özellikle belirtildi. Yılın ilk aylarından itibaren ülkemize gelen turist sayısının geçen yılın aynı dönemine göre arttığı belirlendi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol