Ana SayfaEkonomiSeferberlik Tam Gaz

Seferberlik Tam Gaz
S

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke genelinde istihdam seferberliği ilan etmesi ve bu konuda bütün sektörlere çağrı yapmasından sonra her geçen gün farklı sektörlerden ve şehirlerden istihdam konusundaki planlamalar ve çalışmalar hakkında bilgi gelemeye devam ediyor. Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük illeri arasında olan ve Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı kapsamında büyük hedefler koyarak 30 bin olan sigortalı işçi sayısını bu yıl yüzde 10 oranında artırarak istihdam alanında etkili olmak isteyen Kırşehir Valiliği ve ilgili kurumların müdürleri son dönemlerde işveren ve firma bazlı toplantı ve ziyaret programları başlattı.

İlave İstihdamlar Başladı

Çalışmaların hızlı bir şekilde yürütüldüğünü belirten yetkililer, kentteki işveren, meslek odaları temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları ile yapılan toplantıların verimli olduğunu, yapılan toplantılar kapsamında 126 bin merkez nüfuslu Kırşehir’de şubat ayında 691 ilave istihdam oluşturulurken mart ayında bu sayının 461 kişi ile devam ettiğini istihdam çalışmalarının tam gaz devam edeceğini sözlerine ekledi.

Genele Uygulanıyor

Hükümetin ülkede işsizlik oranının yüzde 10’un altına düşürmek için gerekli yasa üzerinden teşvik uygulaması getirdiğini hatırlatan Kırşehir SGK Müdürü Mehmet Akdeniz, yapılan teşviklerin mevcut şirketler için geçerli olduğu gibi yeni kurulacak şirketleri de kapsadığını, mevcuttaki şirketlerin ek istihdam oluşturmaları durumunda hem işveren hem de sigortalı çalışan priminin devlet tarafından karşılanacağını, yeni kurulan şirketlerin ise bu uygulamadan 3 ay sonra faydalanabileceğini söyledi.

Ülke Geneli 1 Milyon

Ülke genelinde 1 milyon yeni istihdam hedefinin bulunduğunu belirten Akdeniz, Kırşehir’in 2016 yılındaki sigortalı işçi sayısını yüzde 10 oranında artırarak bu rakama katkıda bulunmak için çalışmalarını hızlandırdığını belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol