Ana SayfaEkonomiBorsa Haftanın Son İşlem Gününde Pozitif Seyretti

Borsa Haftanın Son İşlem Gününde Pozitif Seyretti

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Borsa Yükseldi

Türkiye hisse senedi piyasaları son iki gündür yakaladığı yükseliş ivmesini Fed ve TCMB’nin faiz kararlarının etkisi ile haftanın son işlem gününe de taşıdı. Borsanın yükselmesinde Bilgi Teknolojileri, Turizm ve Telekomünikasyon sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kazanması etkili oldu.

Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksi Fed ve TCMB’nin faiz kararlarının pozitif etkisi ile haftanın son işlem gününe yükselişle başladı ve gün içerisinde en yüksek 90.843,67 puanı görürken en düşük 90.102,30 puanı gördü. BİST 100 haftanın son işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,25 artışla 90.491,39 puanda tamamladı. Ayrıca haftanın son işlem gününde BİST 100 Endeksinin işlem hacmi 4,1 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Cuma günü Bankacılık endeksi yüzde 0,10 değer kaybetti ve Holding Endeksi yüzde 0,70 değer kazandı. Haftanın son işlem gününde yüzde 2,39 değer kazanan Bilişim Endeksi günün en çok kazandıran sektör endeksi olurken yüzde 6,43 değer kaybeden Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da 174 hisse senedi haftanın son işlem gününü değer kaybı ile tamamlarken 172 hisse senedi haftanın son işlem gününde yükseldi ve 60 adet hisse senedinin değeri değişmedi.

Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören Netas Telekomünikasyon AS haftanın son işlem gününde yüzde 10,62 değer kazanarak günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken haftanın son işlem gününde yüzde 3,51 değer kaybeden Beşiktaş Futbol Yat. günün en çok gerileyen şirket hissesi oldu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.