Ana SayfaEkonomiAğrı’da 2 Bin Kişiye İstihdam Olanağı

Ağrı’da 2 Bin Kişiye İstihdam Olanağı
A

-

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde bin 200 dönüm üzerinde bir arazide inşa edilecek olan Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) üç yıl içerisinde tamamlanarak faaliyete geçecek. Hava koşullarının düzelmesi ile birlikte alandaki inşaat çalışmalarının başlayacağını belirten Vali Işın, “Bu alanda yapılacak işlemler için tüm formaliteler tamamlandı. Resmi evraklar hazırlandı, imzalar atıldı. Planlamalar da ortaya konuldu. Önümüzdeki günlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından gelecek bir ekip kamulaştırılacak son bölgeleri de belirledikten sonra önümüzde hiçbir engel kalmamış olacak.” Dedi.

Ağrı’da Tüm Sebzeler Üretilebilecek

Bölgede gerçekleştirilecek çalışmanın bir ilk olduğunu ifade eden Musa Işın, bu alanda çalışmalarına destek veren bakanlara da teşekkürlerini sunmayı ihmal etmedi. “Tarım Bakanımız, Kalkınma Bakanımız ve Maliye Bakanımız Organize Sanayi Bölgesi için büyük destek vermiştir. Hem finansal hem de yer tedariki açısından desteklerini esirgemeyen bu bakanlarımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bölgemizdeki istihdamı arttırmak ve halkımızın ihtiyaçlarını üreterek bölge içerisindeki ticari hayatı arttırmak için büyük bir fırsat olan bu seralar Ağrı insanının önünü açacaktır. Allah nasip ederse bu sene ilk kazmayı atacağız. Allah ürünlerimizi hasat edeceğimiz günleri de kısa zamanda gösterecektir.” Diyerek sözlerine devam etti.

Diyadin’de yapılacak seraların sadece Ağrı’ya değil tüm bölgeye faydası dokunacağını belirten Vali Işın, doğrudan istihdam edilecek 2 bin kişinin yanında günde 20-25 tırın giriş çıkış yapmasını planladıklarını, bu süreçte hem sosyal tesislerin kurulması hem de gelir seviyesinin artması ile bölgenin yeni kaynaklara açılmasını beklediklerini belirtti.

Üç yıl içerisinde bitirilmesi planlanan Diyadin Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesinin bölge halkının da desteği ile daha kısa sürede hayata geçirilmesini umut ettiklerini belirten Vali, katkısı olanlara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,354TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol