Ana SayfaEkonomiTeknoloji Devi Apple’dan Çin’e 500 Milyon Dolarlık Yatırım

Teknoloji Devi Apple’dan Çin’e 500 Milyon Dolarlık Yatırım

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Apple Çin’de 2 AR-GE Merkezi Açacağını Duyurdu

Apple yeni yılda yürüteceği AR-GE çalışmaları için tercihini Çin’den yana kullandı. Shanghai ve Suzhou kentlerinde AR-GE merkezi açacağını duyuran Apple, merkezlere 500 milyon dolardan fazla yatırım yapmayı planlıyor.

Apple 2017 hedefinde pazardaki payını arttırmayı istiyor. Bu kapsamda ilk somut adımı atmaya hazırlanan teknoloji devi, hem Çin firması Foxconn ile ilişkilerini normalleştirecek hem de pazara hakim olmak için kapsamlı bir adım atmış olacak. Apple Çin’de açacağı AR-GE merkezleriyle ülkedeki yerel firmalarla da daha kolay bağlantı kuracak. Bunun yanında ülkede var olan potansiyeli yerinde gözlemleme imkanı elde edecek.

Apple’ın bu hamlesi teknoloji devine yaklaşık 500 milyon dolara mâl olacak. Şirket bünyesindeki en iyi mühendislerini Çin’de açacağı yeni AR-GE merkezlerine geçirmesi beklenen şirket, Çinli mühendislerle birlikte çalışacak.

Apple’da çalışmakta olan Başkan Yardımcısı Dan Riccio karar sonrasında bazı açıklamalar yaptı. Açıklamasında “Ülkedeki AR-GE merkezlerine yenilerini ekleyeceğiz. Bu bir başlangıç olacak. Ülkede bulunan yerel kurumlar ve akademik kurumlarla iş birliği halinde olacağız. Çin’de hem geliştiricilerimiz hem de tedarikçilerimiz bizimle birlikte olacak” şeklinde konuştu. Bölgede böyle bir girişim yaptıklarından dolayı mutlu olduklarını da belirten Riccio, “AR-GE merkezlerimizde yetenekği pozitif enerji ile buluşturacağız” da dedi.

Teknoloji devi Apple Çin için yeni 2 AR-GE merkezi kararını alırken, diğer taraftan yeni ABD Başkanı Donald Trump’ın tepkisi de merak edilen konular arasında yer aldı. Çünkü Donald Trump seçim öncesinde büyük firmaların yatırımlarını ülkeden yana kullanmasını istemişti. Buna uymayan firmaları ise yüksek vergi ile korkutmuştu. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.