Ana SayfaEkonomiTeknoloji Devi Apple’dan Çin’e 500 Milyon Dolarlık Yatırım

Teknoloji Devi Apple’dan Çin’e 500 Milyon Dolarlık Yatırım

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Apple Çin’de 2 AR-GE Merkezi Açacağını Duyurdu

  Apple yeni yılda yürüteceği AR-GE çalışmaları için tercihini Çin’den yana kullandı. Shanghai ve Suzhou kentlerinde AR-GE merkezi açacağını duyuran Apple, merkezlere 500 milyon dolardan fazla yatırım yapmayı planlıyor.

  Apple 2017 hedefinde pazardaki payını arttırmayı istiyor. Bu kapsamda ilk somut adımı atmaya hazırlanan teknoloji devi, hem Çin firması Foxconn ile ilişkilerini normalleştirecek hem de pazara hakim olmak için kapsamlı bir adım atmış olacak. Apple Çin’de açacağı AR-GE merkezleriyle ülkedeki yerel firmalarla da daha kolay bağlantı kuracak. Bunun yanında ülkede var olan potansiyeli yerinde gözlemleme imkanı elde edecek.

  Apple’ın bu hamlesi teknoloji devine yaklaşık 500 milyon dolara mâl olacak. Şirket bünyesindeki en iyi mühendislerini Çin’de açacağı yeni AR-GE merkezlerine geçirmesi beklenen şirket, Çinli mühendislerle birlikte çalışacak.

  Apple’da çalışmakta olan Başkan Yardımcısı Dan Riccio karar sonrasında bazı açıklamalar yaptı. Açıklamasında “Ülkedeki AR-GE merkezlerine yenilerini ekleyeceğiz. Bu bir başlangıç olacak. Ülkede bulunan yerel kurumlar ve akademik kurumlarla iş birliği halinde olacağız. Çin’de hem geliştiricilerimiz hem de tedarikçilerimiz bizimle birlikte olacak” şeklinde konuştu. Bölgede böyle bir girişim yaptıklarından dolayı mutlu olduklarını da belirten Riccio, “AR-GE merkezlerimizde yetenekği pozitif enerji ile buluşturacağız” da dedi.

  Teknoloji devi Apple Çin için yeni 2 AR-GE merkezi kararını alırken, diğer taraftan yeni ABD Başkanı Donald Trump’ın tepkisi de merak edilen konular arasında yer aldı. Çünkü Donald Trump seçim öncesinde büyük firmaların yatırımlarını ülkeden yana kullanmasını istemişti. Buna uymayan firmaları ise yüksek vergi ile korkutmuştu. 

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.