Ana SayfaEkonomiTeknoloji Devi Apple’dan Çin’e 500 Milyon Dolarlık Yatırım

Teknoloji Devi Apple’dan Çin’e 500 Milyon Dolarlık Yatırım
T

-

Apple Çin’de 2 AR-GE Merkezi Açacağını Duyurdu

Apple yeni yılda yürüteceği AR-GE çalışmaları için tercihini Çin’den yana kullandı. Shanghai ve Suzhou kentlerinde AR-GE merkezi açacağını duyuran Apple, merkezlere 500 milyon dolardan fazla yatırım yapmayı planlıyor.

Apple 2017 hedefinde pazardaki payını arttırmayı istiyor. Bu kapsamda ilk somut adımı atmaya hazırlanan teknoloji devi, hem Çin firması Foxconn ile ilişkilerini normalleştirecek hem de pazara hakim olmak için kapsamlı bir adım atmış olacak. Apple Çin’de açacağı AR-GE merkezleriyle ülkedeki yerel firmalarla da daha kolay bağlantı kuracak. Bunun yanında ülkede var olan potansiyeli yerinde gözlemleme imkanı elde edecek.

Apple’ın bu hamlesi teknoloji devine yaklaşık 500 milyon dolara mâl olacak. Şirket bünyesindeki en iyi mühendislerini Çin’de açacağı yeni AR-GE merkezlerine geçirmesi beklenen şirket, Çinli mühendislerle birlikte çalışacak.

Apple’da çalışmakta olan Başkan Yardımcısı Dan Riccio karar sonrasında bazı açıklamalar yaptı. Açıklamasında “Ülkedeki AR-GE merkezlerine yenilerini ekleyeceğiz. Bu bir başlangıç olacak. Ülkede bulunan yerel kurumlar ve akademik kurumlarla iş birliği halinde olacağız. Çin’de hem geliştiricilerimiz hem de tedarikçilerimiz bizimle birlikte olacak” şeklinde konuştu. Bölgede böyle bir girişim yaptıklarından dolayı mutlu olduklarını da belirten Riccio, “AR-GE merkezlerimizde yetenekği pozitif enerji ile buluşturacağız” da dedi.

Teknoloji devi Apple Çin için yeni 2 AR-GE merkezi kararını alırken, diğer taraftan yeni ABD Başkanı Donald Trump’ın tepkisi de merak edilen konular arasında yer aldı. Çünkü Donald Trump seçim öncesinde büyük firmaların yatırımlarını ülkeden yana kullanmasını istemişti. Buna uymayan firmaları ise yüksek vergi ile korkutmuştu. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol