Ana SayfaGündemÖdemelerin Yüzde 80'inde İade

Ödemelerin Yüzde 80’inde İade

-

Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamaların ardında e ticaret platformlarına toplu üye yapımlarında ödemelerin yüzde 80’lik kısmının hibe olarak geri ödenmesine karar verildi. 

Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen teşvik çalışmalarının artarak devam ettiği açıklandı. Bu süreç içerisinde iş birliği kuruluşlarına seslenildiği öğrenilirken iş birliği kuruluşlarının üyelerini e ticaret platformlarına toplu olarak üye yapmaları halinde bazı teşviklerin sağlanacağı ifade edildi. Yapılan üyeliklerin ardından doğan maliyetleri de ödemeleri halinde bu maliyetlerin yüzde 80’lik kısmının geri iade edilmesi planlanıyor. İade edilecek olan bu miktarın hibe desteği olması planlananlar arasında yer alıyor. 

Ekonomi Bakanlığı tarafından bu konuda verilecek olan desteklerin yazılı bir açıklama sonrasında dile getirildiği belirlendi. Bu durumun daha fazla firmayı ihracatçı yapmak için tasarlandığı özellikle belirlendi. Daha fazla firmanın ihracatçı konumuna getirilmesinin ardından rekabetin artacağı ve piyasalarda önemli hareketliliklerin gündeme geleceği belirlendi. Kalabalık bir sistemin oluşturulması ile birlikte ihracatçıların e ticaret platformlarında daha etkili olmalarının da sağlanacağı konuşuluyor. Bu konuda yeni bir mekanizmanın oluşturulması amaçlanıyor. 

Daha çok firmanın bu sistem içerisinde yer almasının ardından e ticaret platformlarında daha aktif olmalarının destekleneceği de özellikle konuşulmuştu. Düzenlenen fuarlara katılımın artması ve ticaret heyetlerinin oluşturulması planlanırken ticaretin uluslararası bir ticaret formunda gerçekleştirilmesinin planlandığı özellikle belirtildi. İş birliği kuruluşlarına bu konuda çok fazla iş düşerken bünyelerinde bulundurdukları yüzlerce firmanın platforma üye olmaları için teşvik edilmeleri planlanıyor. Bu süreç içerisinde tüm firmaların e ticaret ağına katılmaları amaçlanıyor. İş birlikçi kurumlarında bu konu hakkında desteklenmeleri sağlanacak. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol