Ana SayfaGündemİstanbul Büyükşehir Belediyesinden Hava Taşımacılığı Hizmeti

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Hava Taşımacılığı Hizmeti

-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapılan son açıklamaların ardından belediyenin hava taşımacılığı sistemini de hayata geçirmeye hazırlandığı belirlendi. 

İstanbul trafiğinin artan nüfus ve kayıtlı araç sayısının da her geçen gün artması ile birlikte farklı boyutlara ulaştığı tespit edildi. Bu süreç içerisinde yeni çözüm yolları aranmaya başladı. Trafik çilesini sona erdirmek için yeni köprüler yapılırken farklı ulaşım yöntemlerinin de denenmesi için zemin hazırlanmaya başladı. Yapılan köprü ve tüneller ile trafik sorunu bir nebze olsun rahatlatıldı ancak bu süreç içerisinde sürekli olarak trafiğe çıkan araç sayısının artması gerçekleştirilen çözümlerin bir süreye kadar kullanılabilir olduğunu göstermeye başladı. 

Trafik sorununu çözmek adına İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni çözüm yolları aranmaya başladı. Bu süreç içerisinde kara, deniz ve raylı sistem taşımacılığı hizmetini eksiksiz bir şekilde sunan belediyenin yeni bir yöntem denemeye karar verdikleri açıklandı. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım Artvin’e gittiği bir ziyaret sonrasında İstanbul’da hava yolu taşımacılığının da gündeme geldiğini dile getirmişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin deniz uçakları ile yolcu taşımasının mümkün olacağı özellikle belirtilmişti. Bu süreç içerisinde merakla beklenen proje hakkında belediye başkanı Kadir Topbaş ilk kez konuştu. 

Belirlendiği gibi deniz uçakları ile yolcu taşımacılığının mümkün olduğunu dile getirirken bu süreç içerisinde hala hazırlıkların devam ettiğini açıklandı. Hükümet tarafından verilen bu talimatın uygulanması için en uygun istikametlerin belirlenmeye çalışıldığı açıklandı. Yapılacak olan proje ile birlikte suya inebilen deniz uçaklarının geliştirileceği öğrenildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol