Zorunlu Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Uygulaması Başlıyor!

Zorunlu Trafik Sigortasına Tavan Fiyat Uygulaması Önümüzdeki Ay Başlıyor

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek araç sahibi vatandaşlara müjdeli haberi verdi. Zorunlu Trafik Sigortasına yönelik yeni düzenlemenin yapılacağını açıklayan Şimşek, tavan fiyat uygulaması hakkında bilgi aktardı.

BAŞBAKAN YARDIMCISI AÇIKLADI                                                                                             

Araç sahipleri Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in açıklamasına kilitlendi. Vatandaşlar trafik sigortası primleri düşecek mi diye merak ederken, tavan fiyat uygulamasının detayları açıklandı.

Başbakan Yardımcısı açıklamasında hükümet olarak Zorunlu Trafik Sigortasına, tavan fiyat uygulamasının getirilmesi kararını alıklarını ifade etti.

Bu kararda sektörün tüm iyi niyetlere olumsuz cevap vermesinin büyük etkisinin olduğunu belirten Şimşek, primlerin yüksek oranlardan devam ettiğinin altını çizdi.

İNDİRİM YÜZDE 30’U BULACAK

Milyonlarca araç sahibinin dikkat kesildiği açıklamada zorunlu trafik sigortası primlerinde indirim olacağı kaydedildi. Beklenen indirim oranını yaklaşık yüzde 30 olarak açıklayan Mehmet Şimşek, otomobil sahiplerini sevindirdi.

YENİ TRAFİĞE ÇIKACAK ARAÇLARDA İNDİRİM YÜZDE 40!

Yeni otomobillerdeki indirim ise yüzde 40 seviyelerini bulacak diyen Başbakan Yardımcısı, uygulamanın kısa bir süre içerisinde başlayacağını belirtti. “Zorunlu Trafik Sigortasında tavan fiyat uygulaması birkaç ay içerisinde uygulamaya konulacak” şeklinde konuşan Mehmet Şimşek, vatandaşların sırtında büyük bir yük olan prim ödemelerini hafifleteceklerini açıkladı.

Araç sahiplerinin dört gözle beklediği haberi veren Şimşek Uygulama önümüzdeki aybaşından itibaren başlayacak diyerek, Sigorta şirketlerinin artık primleri zorunlu olarak düşüreceğine işaret etti.

Hükümet bu konuda daha önce de bazı kararlar almış ve uygulamaya koymuştu. Fakat sigorta şirketleri tarafından uygulanan prim tutarında istenen miktarda bir düşüş kaydedilmemişti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.