Ana SayfaSigortaZorunlu Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Uygulaması Başlıyor!

Zorunlu Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Uygulaması Başlıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Zorunlu Trafik Sigortasına Tavan Fiyat Uygulaması Önümüzdeki Ay Başlıyor

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek araç sahibi vatandaşlara müjdeli haberi verdi. Zorunlu Trafik Sigortasına yönelik yeni düzenlemenin yapılacağını açıklayan Şimşek, tavan fiyat uygulaması hakkında bilgi aktardı.

BAŞBAKAN YARDIMCISI AÇIKLADI                                                                                             

Araç sahipleri Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in açıklamasına kilitlendi. Vatandaşlar trafik sigortası primleri düşecek mi diye merak ederken, tavan fiyat uygulamasının detayları açıklandı.

Başbakan Yardımcısı açıklamasında hükümet olarak Zorunlu Trafik Sigortasına, tavan fiyat uygulamasının getirilmesi kararını alıklarını ifade etti.

Bu kararda sektörün tüm iyi niyetlere olumsuz cevap vermesinin büyük etkisinin olduğunu belirten Şimşek, primlerin yüksek oranlardan devam ettiğinin altını çizdi.

İNDİRİM YÜZDE 30’U BULACAK

Milyonlarca araç sahibinin dikkat kesildiği açıklamada zorunlu trafik sigortası primlerinde indirim olacağı kaydedildi. Beklenen indirim oranını yaklaşık yüzde 30 olarak açıklayan Mehmet Şimşek, otomobil sahiplerini sevindirdi.

YENİ TRAFİĞE ÇIKACAK ARAÇLARDA İNDİRİM YÜZDE 40!

Yeni otomobillerdeki indirim ise yüzde 40 seviyelerini bulacak diyen Başbakan Yardımcısı, uygulamanın kısa bir süre içerisinde başlayacağını belirtti. “Zorunlu Trafik Sigortasında tavan fiyat uygulaması birkaç ay içerisinde uygulamaya konulacak” şeklinde konuşan Mehmet Şimşek, vatandaşların sırtında büyük bir yük olan prim ödemelerini hafifleteceklerini açıkladı.

Araç sahiplerinin dört gözle beklediği haberi veren Şimşek Uygulama önümüzdeki aybaşından itibaren başlayacak diyerek, Sigorta şirketlerinin artık primleri zorunlu olarak düşüreceğine işaret etti.

Hükümet bu konuda daha önce de bazı kararlar almış ve uygulamaya koymuştu. Fakat sigorta şirketleri tarafından uygulanan prim tutarında istenen miktarda bir düşüş kaydedilmemişti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.