Ana SayfaGündemOrada Çalışan İşçilere İkramiye Müjdesi!

Orada Çalışan İşçilere İkramiye Müjdesi!
O

-

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamalarda Zigana tünelinde çalışan işçilere proje sonunda bir maaş ikramiye verileceği yönünde müjde verildi. 

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım önemli projelerden birisi olarak ifade edilen Zigana Tüneli için düzenlenen temel atma törenine katıldı. Projenin pek çok anlamda yenilikleri beraberinde getireceği konuşulurken bu süreç içerisinde tünelin ne zaman tamamlanacağı da merak konusu haline gelmişti. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamalarda bu konuda tam tarih verildi. Projenin önemli bir tarih olan 29 Ekim 2019 yılında tamamen sonlandırılması planlanıyor. 

Projenin belirlenen tarihe yetiştirilmesi için pek çok sayıda işçinin konu hakkında çalıştığı dile getirildi. Bunun ardından tünelin bitirilmesi için işçilerin fazla mesai yaptıkları ve yoğun bir çalışma sürecinin başladığı açıklanmış oldu. Bu konuda yeni bir müjde daha verildi. Hem emeklerinin karşılığını bir nebze olsun karşılamak hem de çalışmalar için teşvik sağlamak amacıyla tünel çalışmasında yer alan işçilere bir maaş ikramiye verilmesine karar verildi. 

Zigana Tünelinin tarihi İpekyolu’nun önemli bir parçası haline getirildiğine dikkat çekti. Eski dönemlerde Zigana dağının tehlikeli olduğu ve pek çok kişinin hayatını kaybetmesine neden olduğuna dikkat çekti. Yeni tünel çalışması ile birlikte hem mesafelerin kısaltılması, hem güvenliğin sağlanması hem de maliyetlerin düşürülmesi için gerekli adımların atıldığına dikkat çekti. 4 yıllık süreçte 40 kilometre civarında tünelin bitirildiği ve kullanıma açıldığı belirtildi. Dağın içerisinden geçirilecek olan tünelin hem zorlu bir çalışma tekniği gerektirdiği hem de güvenilir olması için üzerinde her ince detayla birlikte çalışıldığına dikkat çekildi. İşçilere ödenecek ikramiyenin çalışmalar tamamlandıktan sonra gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol