Ana SayfaGündemEmeklilere Önemli Yaş Açıklaması

Emeklilere Önemli Yaş Açıklaması
E

-

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan son açıklamalara göre emeklilikte yaşa takılanlar için ilerleyen yıllarda yeni bir çalışmanın yapıldığı özellikle belirtildi. 

Emeklilik yarışı içerisinde en çok şikayet edilen durumların başında emeklilerin yaşa takılma durumu geliyor. Bu süreç içerisinde pek çok şikayetin ve talebin geldiği göz önünde bulundurulduğu zaman geçtiğimiz aylarda erken emekliliğin şuan mümkün olmadığı, devletin erken emeklilik için herhangi bir ödenek ayıracak durumda olmadığı dile getirilmişti. Bunun ardından Bakanlık harekete geçerek konu hakkında yeni bir inceleme başlattı. 

Çalışma Bakanı yapılan çalışmaların ardından gerçekleştirdiği açıklamalar sonrasında emeklilikte yaşa takılanlar için yeni bir düzenlemenin görüşüldüğünü ancak bu sistemin şuan hayata geçirmenin mümkün olmadığını açıkladı. Yapılan değerlendirmelerin ardından 2036 yılında erkekler 60 yaşındaki emekli olurken kadınların 58 yaşında emekli olacakları yeni bir sistemin hayata geçirilmesi planlanıyor. Yaşa takılan vatandaşlar arasında herhangi bir ayrım yapılmadığı da özellikle dile getirildi. Milletvekilleri arasında yaşa takılıp beklemek zorunda kalanların olduğu gibi vatandaşlar arasında da binlerce kişinin olduğu tespit edildi. Emeklilik yaşı hükümetle birlikte ilk defa 52 yaşa kadar getirildi ancak Avrupa’da bu durumun daha yüksek olduğu belirtildi. 

Almanya çalışma düzenine bakıldığı zaman 65 yaşından önce emekli olan kimsenin olmadığına dikkat çekilirken şuan yaşı daha fazla indirmenin kesinlikle mümkün olmadığını dile getirerek uzun zamandır gündemde yer alan tartışmalara da son noktayı koymuş oldu. Promosyon çalışmaları hakkında konuşurken şimdiden 4.5 milyon liralık promosyon ödemesinin gerçekleştirildiğine vurgu yaptı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol