Kuveyt Türk’ten Konut Finansmanı

Kuveyt Türk Konut Finansmanı Kampanyası

Konut sahibi olmak için nakit ihtiyacı olanlar mevduat bankalarının kredi kampanyalarından yararlanabildiği gibi katılım bankalarının konut finansmanında da yararlanabiliyor. Konut sahibi olmak isteyenlere finansman sağlayan katılım bankaları arasında Özel Finansman Kurumu statüsünde 1989 yılında kurulan Kuveyt Türk’te yer alıyor. Kuveyt Türk konut finansmanı ile hayalindeki eve kavuşmak isteyenlere ve ev alarak yatırım yapmak isteyenlere uygun vade ve düşük kar payı ile finansman sağlıyor.

Kuveyt Türk konut finansmanı ile hayalindeki eve kavuşmak isteyenler ve ev alarak kara geçmek isteyenler 120 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabiliyor. Kuveyt Türk’ün 120 ay vadeli konut finansmanı ile satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %80’i finanse edilebiliyor.

Kuveyt Türk konut finansmanının kar payı tercih edilen vade seçeneğine göre değişiklik gösterebiliyor. Kuveyt Türk konut finansmanı kapsamında 60 aya kadar kullanılan finansmandan %0,98 kar payı alırken 61-120 ay vadeli konut finansmanından %1,03 kar payı alıyor.

Kuveyt Türk’ten 60 ay vade ve %0,98 kar payı ile 20.000 TL tutarında konut finansmanı alınması halinde finansmanın taksit tutarı 442,47 TL olurken ödenecek toplam tutar 26.548,03 TL oluyor. Ayrıca finansmanın ipotek tesis ücretini, ekspertiz ücretini ve finansman tahsis ücretini kapsayan toplam masrafları 875,00 TL olurken kredinin masraflarını ve kar payını kapsayan efektif yıllık kar oranı %14,6432 oluyor.

Kuveyt Türk konut finansmanı başvurusu Kuveyt Türk şubelerine müracaat ederek yapılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.