Beşiktaş Üsküdar Arası 3.5 Dakika Olacak

Beşiktaş Üsküdar arasında gerçekleştirilen vapur seferleri üzerinde yapılan çalışma sonrasında mesafenin 3.5 dakikaya kadar kısaltılması planlanıyor.

Beşiktaş Üsküdar arasında gerçekleştirilen vapur seferleri üzerinde yapılan çalışma sonrasında mesafenin 3.5 dakikaya kadar kısaltılması planlanıyor. 

Üsküdar ve Beşiktaş arasından yıllardan bu yana gerçekleştirilen deniz taşımacılığı ile birlikte iki boğaz arasında 15 dakikalık bir yolculuk süresinin olduğu biliniyordu. Beşiktaş ile Üsküdar arasında yolculuk yapan vatandaşların en az 15 dakikalarını ayırmaları gerekiyordu. Ancak Dentur Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Morgül tarafından yapılan açıklamaların ardından artık deniz taşımacılığı işine el attıkları ve ilk çalışmalarını da Beşiktaş Üsküdar hattı arasında gerçekleştirecekleri ortaya çıktı. 

Şirket yılların verdiği taşımacılık deneyimini bu sefer deniz yolu taşımacılığında göstermek adına harekete geçmeye hazırlanıyor. Aynı zamanda işletme maliyetlerini düşürmek için sektöre adım atmayı planladıklarını açıkladılar. Yapılacak olan taşımacılık sisteminin gelişen modern teknoloji ile birleştirilmesi için gerekli adımları attıklarını açıkladılar. Bu süreç içerisinde taşımacılık sektörüne yeni bir soluk kazandırmak için 14 gemilik yeni bir proje oluşturdular. Gemi projelerinin yapımı devam ederken ilk gemilerin sefer için hazır duruma getirildiği belirlendi. Gemilerin son evrak işlerinin tamamlanması için kısa bir süreçten sonra önümüzdeki günlerde seferlere başlayacağı açıklandı. 6 aylık bir süre içerisinde de hala yapım aşaması süren 3 geminin hizmete girmesi planlanıyor. 4 yıllık süre içerisinde toplam 14 geminin hizmete girmiş olması bekleniyor. 

Üsküdar Beşiktaş arasındaki mesafenin yolcu aldıktan sonraki hareket durumu olduğunu dile getirirken bu süreç içerisinde toplam 15 dakikayı bulduğu için zaman kaybı yaşandığına dikkat çekti. Artık yeni nesil gemilerle birlikte zaman tasarrufu sağlanabileceği gibi sürenin 3.5 dakikaya kadar indirilmesi planlanıyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.