Ana SayfaGündemMaliye Bakanlığı Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Maliye Bakanlığı Dolandırıcılara Karşı Uyardı
M

-

Maliye Bakanlığı son dönemlerde MASAK adını kullanarak yapılan dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu. 

Son zamanlarda dolandırıcılık olaylarının sürekli olarak artması bazı önlemlerin ve uyarıların yapılmasını gündeme getirmeye başlamıştı. Bu süreç içerisinde Maliye Bakanlığı tarafından konu hakkında önemli uyarıların yapıldığı açıklandı. Yapılan şikayetlerin değerlendirilmesinin ardından bazı şahısların telefonla arandığı ve MASAK adı altında aradıklarını söyleyerek çeşitli durumlarda dolandırıcılık gerçekleştirdikleri belirlenmişti. Maliye Suçları Araştırma Kurulu olarak da ifade edilen MASAK mali suçların incelenmesi için özel olarak kurulmuş bir sistem olarak ifade ediliyor. 

Dolandırıcıların vatandaşları arayarak MASAK’tan aradıklarını ifade ettikleri öğrenildi. MASAK’ta bulunan mali sorunlarını çözebileceklerini ve bu konuda özel bir inceleme yapacaklarını tespit ettiler. Bu süreç içerisinde dolandırıcıların bazılarının kendilerini MASAK elemanı olarak tanıtmalarının ardından vatandaşlardan çeşitli bahaneler sonrasında para almaya başladıkları öğrenildi. Güvenlik güçlerine yapılan şikayetler incelemeye alındığı zaman bu konuda çok fazla şikayetin birikmiş olduğu görüldü. Dolandırıcılık amaçlı olarak yapılan bu tür girişimlerin vatandaşların paralarını almak ve iyi niyetlerini su istimal etmek için gerçekleştirdikleri öğrenildi. Vatandaşlara yönelik Maliye Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. 

Duyuruların Resmi İnternet Sitesinden de duyurulduğu açıklandı. Yapılan duyurunun ardından MASAK adı altında aranılan kişilerin bu kişilere itibar etmemeleri ve hemen durumu polis ekiplerine bildirmeleri gerektiği açıklandı. Bakanlığa da bu konuda gerekli uyarıların yapılması gerektiği konusunda açıklamalar yapıldı. Bakanlık şikayetlerin ardından konu hakkında gerekli incelemeleri başlattığını açıkladı. Şimdiye kadar onlarca vatandaşın MASAK adı altında dolandırılmış olduğu belirlendi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol