Ana SayfaEkonomiKonut Kredisinde 20 Yıl Vade Geliyor

Konut Kredisinde 20 Yıl Vade Geliyor
K

-

Ev sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren ve olumlu sonuçlar alınması ile sevindiren İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) tarafından başlatılan 240 Aya Kadar Vadeli Konu Kredi kampanyasına Bursa’dan 6 adet banka katılma kararı verdi. Konu hakkında açıklama yapan İMSİAD yetkilileri, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Derneği (GYODER) öncülüğünde İstanbul’da başlatılan bu kredi kampanyasının Bursa’da uygulanabilmesi için yürütülen çalışmaların olumlu sonuçlandığını bankaların olumlu yanıt vermesinin düşük gelirli vatandaşlar tarafından da memnuniyet ile karşılandığını bu kampanya sayesinde herkesin ev sahibi olabileceğini söyledi.

6 Banka Destekliyor

Ev sahibi olmak isteyenler için büyük önem arz eden 240 aya Kadar Vadeli Konut Kredi kampanyasının Halkbank, Albaraka Türk, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıfbank gibi Türkiye açısından önemli banklar tarafından desteklendiğini belirten İMSİAD yetkilileri, bu kampanyanın vatandaş için olumlu sonuçlar doğurduğu gibi inşaat sektörü açısından da çok önemli olduğunu söyledi.

Lokomotif Sektör

İnşaat Sektörünün Türk ekonomisinin lokomotif sektörü olduğunu belirten yetkililer, inşaat sektörünün çok hızlı bir ilerleme kaydettiğini geçtiğimiz yıl itibari ile bu sektörün dünyada yaklaşık olarak 12 trilyon dolar ciroya ulaştığını, dünyada bu kadar hızlı ilerleyen sektörün ülkemizde de 18 milyar lira ciroya ulaştığını bu rakamın çok önemli olduğunu söyledi.

Bursa’da Herkes Ev Sahibi Olacak

Kampanyanın İstanbul’da uygulanmaya başlandığını ve kampanyayı Bursa’ya taşıdıklarını belirten İMSİAD yetkilileri, bu sayede Bursa’da herksin kendi evine sahip olacağını ve sektöründe büyük bir hareketlenme yaşayacağını belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol