Ana SayfaEkonomiKarapınar İhalesi Sonuçlandı! En Düşük Teklifi Kalyon-Hanwha Grubu Yaptı

Karapınar İhalesi Sonuçlandı! En Düşük Teklifi Kalyon-Hanwha Grubu Yaptı
K

-

YEKA’ya En Düşük Fiyatı Veren Açıklandı

Karapınar ihalesinde komisyona en düşük fiyatı Kalyon-Hanwha Grubu sundu.

Karapınar Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı ihalesi ile ilgili ilk bilgiler paylaşıldı. Düzenlenen kullanım hakkı ihalesi kapsamında en düşük fiyatı Kalyon-Hanwha Grubu’nun verdiği açıklandı. Grubun teklifi ise 6 dolar 66 cent olarak bildirildi. İhale 8 dolar seviyesinden açıldı ve açık eksiltme modeliyle yapıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen ihale kilovatsaat üzerinden teklif aldı.

Bakanlığın düzenlediği Karapınar ihalesine 4 girişim grubu katılım sergiledi. Girişim grupları arasında Limak-CMEC-Hareon Solar Ortak Girişim Grubunun, Solargiga Ortak Girişim Grubunun, Çalık Enerji-Solargiga Ortak Girişim Grubunun ve AKC Güneş Ortak Girişim Grubunun olduğu görüldü.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ihaleyi kilovatsaat üzerinden açtı. Tavan fiyat ise 8 dolardan başladı. İhale kapsamında Limak-CMEC-Hareon Solar Ortak Girişim Grubunun verdiği kapalı teklif sekiz dolar oldu. Çalık Enerji-Solargiga Ortak Girişim Grubu ilk teklifte 7 dolar 99 centlik teklif sundu. AKC Güneş Ortak Girişim Grubunun teklifi ise 7 dolar 98 cent seviyesinde gerçekleşti. İlk turda bu gelişmeler yaşandı ve ikinci tura geçildi.

İhalede 5. Tura gelindiğinde tekliflerin alınma sürece başlamadan Limak-CMEC-Hareon Solar Ortak Girişim Grubu ihaleden çekildiğini açıkladı. Altıncı turda ise Çalık Enerji-Solargiga Ortak Girişim Grubu geri çekildiğini bildirdi. Altıncı turda en düşük fiyat teklifini ise Kalyon-Hanwha Grubu 6 dolar 99 cent ile verdi.

İhaleyi alan grup elektrik santrali kapsamında ER-GE merkezi açacak. Bu merkezde yüz kişilik teknik ekip çalışmaları yürütecek. Üretim merkezinin kurulum aşamasını takip eden 3 yıllık süre sonunda elektrik üretilmeye başlanacak. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol