ABD’nin En Zenginleri Arasındaydı

Amerikalı bankacı David Rockefeller kalp yetmezliği nedeniyle 101 yaşında hayata veda etti.

Amerikalı bankacı Rockefeller dünyanın en zenginleri arasında yer almaktaydı. Chase Manhattan Bankası’nın başında olan milyarder isim bir asırlık ömründe milyarder olmayı başararak, dünyanın en zenginleri arasına girmişti.

İşadamı olarak hayat sahnesinde rol alan David Rockefeller’in ölüm haberi iş dünyasını derinden sarstı. Rockefeller’in öldüğünü duyan Amerikalılar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

David Rockefeller’in ölüm haberi ile sözcüsünün açıklama yapması ile kesinlik kazandı. Aileyi temsilen açıklamayı Fraser Seitel yaptı. Seitel açıklamasından David Rockefeller’in hayata veda ettiğini doğrulayarak, üzüntü içerisinde olduklarını kaydetti.

Gerek Amerika gerek dünya ekonomik çevrelerinde önemli bir konuma sahip olan David Rockefeller, kronik kalp yetmezliği rahatsızlığından dolayı öldü.

Amerika’da kapitalizm ile özleşen ünlü iş adamının ölümü, iş dünyasında şok etkisi yarattı. Basınla söyleşilerinde 200 yaşına kadar yaşamak istediğini sık sık dile getiren David Rockefeller 101 yaşına kadar yaşamak istiyordu.

Ünlü bankacının hayatı boyunca pek çok defa ameliyat masasına yattığı da bilinenler arasındaydı. Alınan bilgilere göre ünlü iş adamı 6 defa kalp nakli yaşadı. 3 defa böbrek operasyonu için ameliyat masasına yattı ve iki kez de ciğer nakli yapıldı. David Rockefeller geçen yıl düzenlenen doğum günü partisinde, “200 yaşında da doğum günü partisi vermek istiyorum” demişti.

David Rockefeller Kimdir?

David Rockefeller 19152in haziran ayında doğdu. ABD’de bankacılık sektöründe önemli işler başararak, milyarder oldu. Bazı açıklamaları yüzünden şimşekleri üzerine çekmeyi başarmış, bazen de açıklamaları yüzünden tepkiler almıştı. Rockefeller’in mal varlığı ABD’deki iç savaş sıralarında bir anda artış kaydetmişti. David Rockefeller’in babası John D. Rockefeller idi. Baba Rockefeller ise Standard Oil Company’in hem kurucusu hem de yöneticisiydi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven − 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.