Ana SayfaEkonomiTürkiye Hisse Senedi Piyasaları Değer Kazanmaya Devam Ediyor

Türkiye Hisse Senedi Piyasaları Değer Kazanmaya Devam Ediyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Borsa Değer Kazandı

Fed ve TCMB’nin faiz kararlarının ve düşen döviz kurlarının pozitif etkisi ile yükselme evresine giren Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın ilk işlem gününe satış ağırlıklı başlarken gün içerisinde gelen alışların etkisi ile yükseldi. Borsanın yükselmesinde Leasing ve Faktöring, Elektrik ve Tekstil & Deri sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kazanması etkili oldu.

Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksi haftanın ilk işlem gününe düşüşle başlarken gün içerisinde gelen alışların etkisi ile yükseldi. Haftanın ilk işlem gününde BİST 100 Endeksi en yükse 90.902,11 puanı görürken en düşük 90.132,06 puanı gördü. BSİT 100 Endeksi Pazartesi gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,45 artışla 90.902,11 puanda tamamladı. Ayrıca BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi Pazartesi günü 2,9 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Pazartesi günü Bankacılık Endeksi yüzde 0,70 ve Holding Endeksi yüzde 0,62 değer kazandı. Haftanın ilk işlem gününde yüzde 2,52 değer kazanan Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı Endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken yüzde 2,07 değer kaybeden Spor Endeksi günün en çok değer kaybeden sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da 202 hisse senedi haftanın ilk işlem gününü değer kazancı ile tamamlarken 135 hisse senedi haftanın ilk işlem gününde değer kaybetti ve 70 adet hissenin değeri değişmedi.

Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören Park Elek. Madencilik Tekstil haftanın ilk işlem gününde yüzde 20,00 değer kazanarak günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken haftanın ilk işlem gününde yüzde 3,45 değer kaybeden Beşiktaş Futbol Yat. günün en çok değer kaybeden şirket hissesi oldu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.