Ekonomide hareketlilik oluşması için yapılan KDV ve ÖTV indirimlerinin beyaz eşya ev mobilya sektöründe çok önemli bir ivme yakalanmasının sağladığını belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, bu iki sektörün ekonomide dinamo sektör konumunda olduğunu, pek çok sektörü doğrudan ve dolaylı olarak etkilediklerini, nisan sonunda düzenlemenin süresinin dolacağını ancak tekrar bu konunun bir değerlendirmeye alınacağını söyledi. Çorum Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ÇESOB) ziyaretinde önemli açıklamalarda bulunan Ağbal konu hakkında değerlendirme yapılacağı yönündeki açıklaması ile bu sektörde bulunan üretici ve satıcılar için umut kaynağı oldu. Esnaf ve vatandaşın KDV indiriminin devam etmesi yönünde talebi olduğunun farkında olduklarını belirten Ağbal, yakın zamanda konunun netleşeceğini belirtti.

İki Önemli Sektör

KDV indirimi uygulanan bu iki sektörün Türkiye ekonomisinde dinamo sektör konumunda olduğunu, farklı sektörleri doğrudan ve dolaylı olarak etkilediklerini söyleyen Ağbal, son yapılan düzenleme sonrasında her iki sektörde de satışların geçen yıla oranla yüzde 30 civarında artış gösterdiğini söyledi. Yaşanan bu artışların ekonomide hareketliliğe sebep olduğunu alışverişte canlılık sağladığını belirten Ağbal, esnafın yüzünün gülmesi için çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Durum Değerlendirilecek

Esnafın KDV indiriminin devam etmesi konusunda talebi olduğunu belirten Ağbal, düzenlemenin normal şartlarda nisan ayı sonunda sona ereceğini ancak konunun tekrardan değerlendirmeye açık olduğunu, durumun inceleneceğini ve buna göre bir sonuca bağlanacağını söyledi.

Esnaf Çok Önemli

Esnafın ülke ekonomisinin bel kemiği olduğunu söyleyen Ağbal, konuşmasında esnafın güçlü durması ile ülkede birlik ve beraberliğin devamının sağlanacağını, millet için çalışmaya devam edeceklerini ve esnafın memnun olacağı çalışmaların devamının geleceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.